Instalujte eRoušku a bojujte proti koronaviru

Reklama

Chcete se aktivně podílet v boji proti šíření koronaviru? Instalujte aplikaci eRouška, díky níž budete hygieniky varováni, když se potkáte s nemocnými s Covid-19.

Chytrá karanténa  je speciální projekt Ministerstva zdravotnictví ČR a dobrovolnického sdružení Covid19CZ, která umožňuje online sledování pohybu lidí, se speciální aplikací pak mohou hygienici snadněji dohledat lidi, s nimiž v poslední době nakažení přišli do styku a u nichž je vysoké riziko nákazy. Aplikace eRouška je určena pro majitele Androidů a iOS zařízení, instaluje se bezplatně. Pro její správný chod stačí nechat zapnuté bluetooth a aplikace pracuje nenápadně na pozadí. Tzv. rizikové kontakty najdou rychleji a efektivněji díky tomu, že aplikace si pamatuje, kdy a kde jste potkali jiné uživatele se spuštěnou eRouškou.

Při instalaci je nutné vložit telefonní číslo, to pak může použít hygienická stanice pro včasné zavolání a varování před nakažením. Aplikace nesbírá informace o vaší poloze, jen ověřuje anonymně, s kterými uživateli s aplikací erouška jste se potkali. Není potřeba datové spojení, pouze aktivní bluetooth. Systém tak funguje hlavně pro včasné varování a je důležité do něj zapojit co nejvíce telefonů.

Aplikaci stáhnete na Google Play a iTunes.

eRouška na videu

 

Reklama