Interphone Motioncam01: minikamera pro motorkáře i plavce

Reklama

Chcete se pochlubit svižnou jízdou po dálnici, na kole nebo na lyžích? Pořiďte si kameru a ukažte všem exkluzivní videa se zvukem v parádním HD rozlišení. Natočili jsme komentovanou videorecenzi a spoustu videí!

Interphone Motioncam01 je malá kamera pro natáčení, focení a nahrávání zvuku v nejrůznějších podmínkách. Výrobce ji primárně zhotovil pro použití na motorce, dá se však využít i při jiných sportovních činnostech, jízdě na kole či v autě. Stačí kameru jen vhodně umístit a uchytit. Vodotěsnost kamery umožňuje natáčení v dešti, nebo také kdekoliv pod vodou. Součástí balení je bohaté příslušenství, nechybí možnost propojení s TV.

Kapitoly článku:

 1. Videorecenze, parametry, konstrukce
 2. Ukázkové foto, video, závěr

Interphone Motioncam01 v komentované recenzi


Kamera má rozměry 86 × 34 × 34 mm, pevné plastové pouzdro obepíná na bocích a horní části tvrdá guma, kterou přidržuje 8 malých šroubků. Vespod z těla vyčnívá masivní plastová drážka, do níž se nasouvá a zajišťuje jeden z dvojice přibalených držáků.

Interphone Motioncam01 – parametry

 • Rozměry: 86 × 34 × 34 mm, 90 g
 • Voděodolnost: IPX8 (pro úplné ponoření do vody)
 • Snímač: 5Mpx, CMOS čip 1/2,5, záběr 120°
 • Výstup: TV-out, miniHDMI
 • Doplňky: 2× LED, laserové ukazovátko
 • Úložiště: microSDHC do 32 GB
 • Obsah balení: návod, 3 pružné pásky, 2 adaptéry, 2 držáky, pouzdro, kabel A/V, datový USB kabel
 • Formáty: video AVI (1 280 × 720, 60 sn./s, 30 sn./s; 1 920 × 1 080, 30 sn./s; 1 440 × 1 080, 30 sn./s), foto JPG
Interphone MOTIONCAM01 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Přední část kamery za průhledným plastem nabízí výhled 5Mpx čočky se záběrem 120°. Nad ní se nachází dvojice bílých LED pro přisvícení, další mód aktivuje jejich výstražné blikání. Nad diodami dostala kamera laserové ukazovátko k zamíření záběru. Všechny tyto doplňky mohou fungovat během natáčení i bez něj. Síla LED není nijak oslnivá, spíše je to nouzová blikačka, než silné světlo na ježdění.

Motioncam01 se ovládá výhradně jedním ze tří tlačítek na horní straně. To nejblíže čočce slouží jen k aktivaci LED a laseru. Druhé krajní kameru zapíná, to potvrzují silné vibrace a blikání vedle ležících barevných diod. Kromě zapnutí zvládne tlačítko přepínání mezi režimy záznamu videa, fotografování a nahrávání zvuku. Přidržením prostředního tlačítka kamera začne točit, fotit a nahrávat. Tyto funkce potvrzuje blikání diod.

Zadní část pod pevně nasunutou průhlednou krytkou skrývá konektory. Jedním se kamera dobíjí a slouží ke spojení s počítačem k přesunu dat. Nejedná se o standardní konektor microUSB. K tomuto konektoru pasuje přibalený datový kabel a také A/V kabel s dvojicí cinchů ke spojení s TV. Praktičtější je využití zabudovaného miniHDMI, kabel však musíte mít vlastní. Po spojení s TV se dá s kamerou fotit a natáčet s tím, že obraz vidíte na obrazovce. Podržením prostředního tlačítka se vyvolá menu nastavení, kde se upravují rozlišení, možnost zobrazení data a času a další drobnosti. Pod konektory se nachází microSDHC slot, kartu třeba dokoupit. Kromě slotu a konektorů se zde nachází i mikrofon, ten je tedy při natáčení pod vodou dobře schovaný. Při natáčení na vzduchu je lepší krytku oddělat.

S kamerou můžete pracovat jen tak z ruky, k záznamu jízdy v autě nebo jiných sportovních činností je potřeba kameru přichytit. V balení najdete dva plastové držáky s kulovým zakončením. Po utažení se tak dá kamera vhodně natočit k záběru. Kameru si buď někam nalepíte, poslouží příslušná nalepovací část se styčnou plochou cca 30 × 45 mm. Nebo kameru uchytíte na řídítka, helmu, pevnou součást konstrukce motocyklu apod. pomocí základny s utažením gumovými pásky. Ty jsou v krabici hned tři v délkách 68, 37 a 17 cm. Pásky mírně pruží, jejich povolení zabraňuje plastová brzda zabudovaná v základně.

Kapitoly článku:

 1. Videorecenze, parametry, konstrukce
 2. Ukázkové foto, video, závěr

Reklama