Interphone Motioncam01: minikamera pro motorkáře i plavce

Reklama

Kapitoly článku:

  1. Videorecenze, parametry, konstrukce
  2. Ukázkové foto, video, závěr

Ukázkové fotky z kamery v plném rozlišení

Kameru jsem uchytil na představec horského kola, ve videu je však slyšet drnčení plastového držáku. Ukázkové video z jízdy (720p, 30 sn./s)

Přichycení na cyklistickou helmu nelze nějak standardizovat, jelikož je tvarovaná a plná otvorů, takže přišla na řadu improvizace s lepicí páskou. Jak je vidět, tohle řešení už je vhodnější.

Jelikož v redakci nemáme ani jednoho motorkáře, připojuji ukázkové video, kde je kamera přilepená na boku helmy italského jezdce.

Závěr

Kamera je zajímavá hračka, s níž se dají pořídit netradiční záběry. Nemusí se nutně vozit jen na přilbě, při troše fantazie se upotřebí třeba na party apod. Laserové ukazovátko prozradí směr záběru, kameru snadno schováte do ruky nebo jinde. Voděodolnost se bude hodit při změnách počasí při jízdách na motorce nebo kole, otázkou je, nakolik kapky vody na čočce pokazí natáčení. Výsledné záběry doplňuje slušný záznam zvuků, k ušetření místa na vložené kartě určitě postačuje rozlišení 720p s 30 snímky za sekundu. Během natáčení kamera umí potlačit vibrace a lehké otřesy, na ty větší je potřeba vymyslet lepší místo uchycení. U drobného zařízení určitě zarazí vysoká cena. Podobných zařízení na trhu není tolik, a tak se podobné kamery prodávají za srovnatelné ceny, ovšem seženete i levnější.

Kapitoly článku:

  1. Videorecenze, parametry, konstrukce
  2. Ukázkové foto, video, závěr

Reklama