iOvce v Česku: iPhone se vyprodal za hodinu

Reklama

Včera byl velký den, kdy k nám byl přivezen iPhone 5. Jak již od nás víte, v nabídce ho mají operátoři T-Mobile a Vodafone, oba připravili ve vybraných prodejnách půlnoční prodej s okázalými frontami a nadšenými prvními majiteli nového iPhonu. Jak v noci na chodnících vypadalo?

T-Mobile omezil prodej na jedinou prodejnu umístěnou v Praze na Národní třídě. Velikost fronty plánovače operátora velmi zaskočila, takže mu iPhony přesně v 1.08 došly. Prodejnu tedy zavřel a přislíbil, že v průběhu dneška budou iPhony 5 opět k dispozici (ovšem vzhledem ke státnímu svátku jen v prodejnách s nedělním provozem). Nabídne je ale pouze se smlouvou.

Na svém profilu na Facebooku operátor doslova uvedl: „Telefony budou k dispozici pro zákazníky, kteří si u nás pořídí nebo prodlouží jakoukoli službu (kromě samotné televize). Díky za pochopení – to víte, musíme přednostně obsloužit vlastní zákazníky.“ To samozřejmě není tak úplně pravda, vlastním zákazníkům T-Mobile iPhone neprodá, láká přednostně ty nové.

Vodafone o půlnoci prodával iPhone 5 ve třech prodejnách – v Praze na Václavském náměstí, v Brně na ulici Masarykova a v Ostravě v obchodním centru Nová Karolína. Před všemi se tvořily fronty, někde už dokonce od jedné hodiny odpoledne. Největší byla samozřejmě v Praze, kde na iPhone 5 čekala přibližně polovina z celkových sedmi stovek nedočkavých.

Během půlnočního zahájení prodeje u Vodafonu se prodalo zhruba 400 kusů iPhone 5, největší zájem byl o model iPhone 5 16 GB v černém provedení.

Reklama