iPhone 5 u 2 operátorů přímo, u třetího sleva

Reklama

Příští pátek se začne v Česku prodávat nejnovější iPhone 5. V nabídce ho bude mít Vodafone a T-Mobile, oba dokonce začnou s prodejem již o půlnoci. O2 sice iPhone opět prodávat nebude, nabídne ale jeho majitelům určité výhody.

Vodafone začne iPhone 5 prodávat hned o půlnoci 28.09.2012 00:01, tzn. o půlnoci z 27.9. na 28.9. ve třech prodejnách. Jedná se o pražskou prodejnu na Václavském náměstí 47, brněnskou prodejnu na Masarykově ulici 2 a ostravskou prodejnu v obchodním centru Nová Karolina. Prodávat bude jak bílou tak černou variantu, konkrétní modely ani ceny zatím nemohou specifikovat.

T-Mobile byl vždy s prodejem iPhonu trochu zdrženlivější, nejinak tomu bude letos. Jako první si budou moci koupit nový iPhone 5 zájemci v pražské značkové prodejně T-Mobile na Národní třídě, kde odstartuje prodej o půlnoci ze 27. na 28. září. Zákazníci z Brna i Ostravy mají smůlu. Ústy tiskové mluvčí Martiny Kemrové ale operátor slibuje dosud blíže neurčené překvapení: „A v plánu máme ještě jedno překvapení, ale víc zatím nesmíme.“

Telefónica se před časem rozhodla iPhone neprodávat a pokračuje v tom i v případě modelu iPhone 5. Na přímý dotaz webu Mobinfo.cz odpověděl Ctibor Jappel, specialista mediální komunikace, takto:

„Mohu potvrdit, že našim zákazníkům nabídneme nový iPhone za výhodných podmínek, i když nebude zařazen v naší distribuční síti. Konkrétněji: těm zákazníkům, kteří si koupí iPhone 5 prostřednictvím oficiálního distribučního kanálu (například na českém Apple Store), budeme poskytovat slevu z měsíčního vyúčtování.

Konkrétní výši zvýhodnění ještě upřesníme – bude se vždy odvíjet od tarifu, který si zákazník zvolí. Tato nabídka se bude vztahovat na všechny telefony zakoupené od zahájení prodeje na českém trhu, tedy od 28. září. Jsme si jistí, že ve srovnání s konkurencí tímto způsobem nabídneme velmi zajímavou cenu.“

Jak to bude vypadat v praxi, na to si musíme ještě pár dní počkat. Apple bývá velmi opatrný na předběžné zveřejňování konkrétních podmínek a nejinak je tomu letos.

Reklama