iRIS/Šotoris: jak jezdí MHD v Brně [aplikace]

Reklama

Fanoušci brněnské hromadné dopravy přináší vynikající aplikaci pro online sledování polohy vozidel MHD. Díky oficiálním datům nabízejí informace o linkách, trasování, složení souprav a řadu dalších podrobností.

iRis_1iRis_2iRis_3iRis_4

Aplikace iRIS je pro Android, s názvem Šotoris ji najdete ve Windows Phone. Fanoušci z webu BMHD.cz si ji udělali pro radost a pro další zájemce o hromadnou dopravu v Brně. Pokud vůbec nerozumíte, o co v aplikaci jde, podívejte se na web iris.bmhd.cz a pochopíte hned. Na mapě Brna jsou vidět prostředky MHD v pohybu, aktualizace probíhá po 5 sekundách.

iRis_10iRis_9iRis_8iRis_7

Sledování trolejbusů, tramvají (šalin) a autobusů probíhá na základě dat vysílaných z vozidel. Tyto data využívají autoři aplikace a přináší skvělou možnost hlídání polohy vozidel. Jednoduše víte, třeba který autobus je právě za rohem nebo pojede kolem, o jaký typ jde, kam míří, jakou trasu ještě ujede, kdy jej vyrobili, kde má domovskou vozovnu a další detaily. Také se dozvíte, u jaké zastávky se nachází, na mapě mohou být vidět naznačené výluky, nebo si ukážete odděleně pohybující se šaliny, trolejbusy a autobusy. Jednoznačně jde o aplikaci, kterou by měli zkusit všichni uživatelé služeb DPMB.

 

Reklama