Jak čeští studenti využívají internet v mobilu [výzkum]

Reklama

Virtuální operátor Studentfone provedl výzkum mezi studenty středních a vysokých škol. Snažil se zjistit, jakým způsobem, pokud vůbec nějakým, využívají internet v mobilu. Výsledky výzkumu nejspíš nikoho nepřekvapí, mladí mají internet rádi.

To potvrzuje už první otázka. která se snažila zjistit, jestli vůbec studenti internet v mobilu používají. Přibližně 68 % vysokoškoláků a 61 % středoškoláků přiznalo, že jsou na internetu z mobilního zařízení každý den. Smartphone vlastní celých 69 % dotázaných vysokoškoláků a 75 % středoškoláků. Rozmáhá se i používání tabletů, které využívá celá jedna čtvrtina středoškoláků, vysokoškoláci potvrdili jejich používání v 18 %.

StudentFone_vyzkum_1

Z další otázky vyplynulo, že studentky jsou buď výrazně pracovitější nebo výrazně ulhanější. Takřka všechny totiž přísahají na psí uši, že internet v mobilu používají především pro práci. Pouze 18 % studentek totiž bylo ochotno přiznat mobilnímu internetu nějakou zábavnost, zatímco mezi studenty (muži) tuto možnost zvolilo 77 % respondentů.

StudentFone_vyzkum_2

Naprostá většina studentů (bez ohledu na pohlaví) pak tráví na mobilním internetu méně než hodinu času denně. Je vidět, že pro vážné surfování mají ještě pořád počítač s velkým displejem.

StudentFone_vyzkum_3

Nejvíce je samozřejmě všechny štve cena a nízká rychlost, operátoři by měli zlevnit a instalovat LTE, nebo naučit studenty zapínat Wi-Fi.

StudentFone_vyzkum_4

Z toho samozřejmě vyplývá lehká závislost. Jakmile studentům (a jistě nejen jim) někdo internet v mobilu odepře, mají z toho nepříjemné pocity.

StudentFone_vyzkum_5

Zbylé otázky už se týkaly sociálních sítí. Není divu, StudentFone se chlubí tím, že poskytuje bezplatný přístup na Facebook. Z výzkumu pak samozřejmě vyšlo, že studenti mají nejčastěji účet na Facebooku, přičemž tu a tam k tomu mají ještě účet na Google+ nebo Twitteru.

StudentFone_vyzkum_6StudentFone_vyzkum_7

A na závěr další nepřekvapivá zpráva. Rodiče dnešních studentů považují sociální sítě za ztrátu času, i když třetina z nich je podle sdělení vlastních potomků tu a tam používá.

StudentFone_vyzkum_8

Reklama