Jak dopadl black friday u O2 a Alzy?

Reklama

O2 se letos poprvé zúčastnilo celosvětové slevové akce Black Friday. Prodalo o 140 % telefonů více než jindy. Mobily byly v rámci černého pátku nejčastějším nákupem i na Alze.

O2 během černého pátku ještě o tisíc korun zlevnilo Samsungy Galaxy J5 a Galaxy A3, takže celkově si je mohli zákazníci pořídit o 5 000 Kč levněji. A právě telefony Samsung se podílely na nárůstu prodejů o černém pátku z 60 %, na druhém a třetím místě se umístila značka Huawei a Nokia. Celkově se za „černý víkend“ prodalo třikrát více chytrých telefonů než obvykle, celkový prodej mobilů vzrostl oproti loňskému listopadu o 138 %.

Téměř tři čtvrtiny (70 %) zákazníků si k novému telefonu pořídily i dva kusy příslušenství – nejčastěji tvrzené sklo a zadní kryt. Každý čtvrtý zákazník si pak pořídil paměťovou kartu.

Také internetový obchod Alza.cz se do černého pátku zapojil. Akce Black Friday rostla meziročně o 43 %, přičemž denní obrat v rámci ní poprvé v historii společnosti překročil 200 milionů korun. Pro srovnání, celkový obrat za předchozích 365 dní činí 20 miliard korun, to je 55 milionů na den. Celkově si zákazníci během těchto dní pořídili 1,1 milionu kusů zboží, nejvíce se prodávaly mobilní telefony (přes 55 000 ks) a televize (přes 12 000 ks).

Reklama