Jak fotí a natáčí BlackBerry Z10

Reklama

V redakci právě testujeme BlackBerry Z10, netradiční mobil jak na poměry českého trhu (má neobvyklý operační systém), tak na poměry svého výrobce (nemá žádnou klávesnici). Prozatím vám ukážeme, jak skvěle fotí a natáčí fullHD videa. Musím říct, že kvalita mě překvapila.

Hlavní fotoaparát BlackBerry Z10 má rozlišení 8 Mpx. O kvalitu snímků se stará automatické ostření (autofokus), ve tmě vám pomůže diodový blesk. Samotný fotoaparát příliš mnoho nastavení nenabízí, například nemůžete zvolit rozlišení, jen formát (širokoúhlý a klasický).

BlackBerry_Z10_foto_03BlackBerry_Z10_foto_01

Čelní kamera má rozlišení 2 Mpx, což na vážné focení příliš není, navíc jí chybí autofokus i diodový blesk. Hodí se tak spíše na autoportréty nebo videohovory.

BlackBerry_Z10_foto_06BlackBerry_Z10_foto_07

Zato zadní fotoaparát dokáže skvěle zaostřit i na krátkou vzdálenost, snadno ho lze použít třeba na focení textů.

BlackBerry_Z10_foto_05BlackBerry_Z10_foto_08

Tyto kvality se samozřejmě projevují i při focení scén s jemnou kresbou.

BlackBerry_Z10_foto_09BlackBerry_Z10_foto_04

 

BlackBerry Z10 vám ale rozhodně neudělá ostudu ani při klasických scenériích. Pokud se vám chce, můžete vybrat některý z kreativních režimů, i na automat ale získáte solidní snímky.

BlackBerry_Z10_foto_02BlackBerry_Z10_foto_10

A o diodovém blesku a jeho kvalitách již padla řeč. Tato fotka je prováděná za úplné tmy, jediné osvětlení poskytl právě blesk.

BlackBerry_Z10_foto_11

Při natáčení videa si můžete vybrat mezi režimem 720p a 1080p. BlackBerry Z10 má vestavěný stabilizátor obrazu, dokáže snímat 30 snímků za sekundu. Temnější scénu můžete přisvítit neustále rozsvíceným diodovým bleskem.

Reklama