Jak fotí a natáčí Sony Xperia XA1

Reklama

Podívejte se na ukázkové fotky telefonu Sony Xperia XA1. Podle výrobce se totiž pyšní objektivem se světelností f2.0, 23Mpx snímačem Exmor RS a vůbec kvalitním fotoaparátem.

Na své fotoaparáty je Sony pyšné, a nutno říct, že po právu. Vychází totiž z dlouhodobých zkušeností, které nasbíralo při výrobě klasických fotoaparátů, jen je nyní přenáší do mobilů. V modelu Xperia XA1 najdete již zmíněný snímací čip Exmor RS doplněný autofokusem a diodovým bleskem. Jeho rozlišení činí 23 Mpx a o dostatek světla se stará špičkový objektiv se světelností F2.0.

Při focení můžete nechat všechno na automat, nebo většinu běžných hodnot nastavit sami. Například ISO můžete volit v rozmezí 50 – 3 200. Při volbě rozlišení můžete volit mezi poměry stran 16:9 nebo 4:3, na výběr je pak rozlišení 23 Mpx, 20 Mpx a 12 Mpx.

Telefon umí sám zaostřit na střed scény, jeden konkrétní bod, automaticky detekovanou tvář, nebo na místo, kterého se při focení dotknete. Pokud chcete, pokusí se při focení vyčkat natolik, aby zachytil co nejvíce úsměvů.

V plně manuálním režimu pak můžete nastavovat ještě expozici a čas závěrky (v rozmezí 1/4000 až 1 s)

Při natáčení videa se můžete rozhodovat mezi rozlišením fullHD, HD, nebo VGA. Telefon dokáže opticky stabilizovat obraz nebo sledovat zaostřený objekt při pohybu. V průběhu nahrávání samozřejmě můžete vytvářet fotky.

A na závěr se podívejte, jak skvěle si poradí Sony Xperia XA1 s natáčením videí v naprosté tmě.

Mobilní telefon Xperia XA1 zapůjčila společnost Sony Mobile CZ.

Reklama