Jak fotí HTC One X

Reklama

HTC One X doplňuje mimořádnou hardwarovou výbavu 8Mpx fotoaparátem a fullHD videem. Možnosti fotoaparátu jsou totožné s modelem HTC One S, platí ale stejné hodnocení i pro fotografie?

Mobilní telefony HTC One S a HTC One X mají shodné ovládací prostředí a na žádné změny nenarazíte ani při používání fotoaparátu. Opět si musím postesknout nad chybějícím hardwarovým tlačítkem, vše je nutné ovládat pouze přes displej. Na něm se ale zorientujete velmi rychle. Ikonky v levé části slouží pro vstup do nastavení, vpravo přepínáte mezi focením a videem. Opět platí, že i během natáčení videa můžete pořizovat snímky.

Porovnejte fotky se snímky z HTC One S.

Fotoaparát nabízí snímky ve velikosti VGA – 8 Mpx, používat se dají následující režimy snímání: automatika, HDR, panorama, portrét, skupinový portrét, krajina, bílé pozadí, makro a slabé světlo. Režimy určitě doporučujeme vyzkoušet, snímky totiž mají občas sklon k mírně přepáleným, nebo naopak velmi sytým barvám.

Obecně ale fotky vypadají velmi dobře, neostrosti jsou patrné teprve při velkém přiblížení. Abychom fotoaparátu trochu ztížili situaci, pořídili jsme několik snímků také při horším počasí. Fotky ale rozhodně můžeme označit za povedené.

Panoramatický režim jsme tentokrát nezkoušeli, místo něj můžete porovnat snímek pořízený na automatický režim a se zapnutou funkcí HDR. Pokud nevíte, o co se jedná, jde o zkratku anglického High Dynamic Range a fotky pořízené v tomto režimu nabízejí výraznější rozdíl mezi nejsvětlejším a nejtmavším místem na snímku. Jedná se tedy vlastně o určitou úpravu expozice. Při focení s HDR počítejte s trochu delším časem ukládání, na automatiku jsou ale reakce snímače skutečně bleskové.

Velmi dobře si smartphone poradil také s fotkami pořízenými z větší blízkosti. Podle fotek takřka nejde poznat, že první vznikla při umělém osvětlení, na druhé je pouze přirozené denní světlo (jen pro jistotu upřesním, že na fotkách není stejný stůl).

U focení textu je při větším přiblížení patrné, že snímač přeci jenom ostřil více vpravo a tak nejsou krajní písmena tolik ostrá jako zbývající část. Text je ale rozhodně čitelný.

 

HTC One X lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Fotoaparát také nabízí při snímání nejrůznější efekty, podrobněji jsme se jim věnovali u HTC One S. Tady už se jen podívejte na několik zbývajících fotek, které se snímači myslím povedly velice dobře.

Pro přepnutí na video stačí stisknout softwarové tlačítko, pozor, video začne poté ihned nahrávat. Používat můžete speciální režim pro natáčení snímků s pomalým pohybem. Na videu je jinak jasně patrné, že telefonu nedělá příliš dobře, když s ním při natáčení pohybujete. Vždy chvíli trvá, než scéna získá ty správné barvy.

Reklama