Jak fotí Nokia Lumia 800: ukázkové fotky a videa

Reklama

Potvrdí Nokia Lumia 800 svou výjimečnost i v kvalitě fotografií a nahrávání videa? Podívejte se na ukázkové fotky a posuďte sami. V nabídce je snímač s rozlišením 8 Mpx a HD video. Nechybí hardwarová spoušť a řada nastavení pro co nejlepší kvalitu snímků.

O Nokii Lumia 800 jsme toho v poslední době napsali opravdu hodně. Po prvních dojmech a představení příslušenství, jsme také vytvořili zatím největší recenzi, které na našem webu vyšla. Věnovali jsme se i uvedení telefonu na náš trh, nebo nabídce u operátorů.

Sbírku informací už zbývá doplnit o poslední dílek. Představení ukázkových fotek a videa. Lumia 800 vychází z designu Nokia N9, přidala ale hardwarovou spoušť fotoaparátu, která při delším podržení aktivuje fotoaparát, i když je telefon zamčený. Ovládání fotoaparátu je stejné jako u jiných Windows Phone mobilů. Na displeji vidíte hlavně náhled fotky a vlevo jsou ovládací prvky. Šipkou vpravo se ale můžete dostat ihned k přehledu vytvořených snímků, nebo videa.

Nokia Lumia 800 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Fotoaparát mne velmi potěšil, dokáže si totiž zapamatovat zvolené nastavení. A to i po vypnutí telefonu. U fotek můžete vybírat mezí scénami (kromě jiného zadní světlo, makro, noc, sníh, soumrak, sport), vyvážení bílé, expozici, ISO, kontrast, saturaci. Použít se dá několik efektů (sépie, negativ, solarizace, černobílá) a pochopitelně vybíráte z různých velikostí a poměrů fotek (8Mpx, 7 Mpx, 3 Mpx, 2 Mpx).

Lumia si celý týden „pohlídala“ velmi jasné počasí a v takových podmínkách nemá se snímky problémy. Fotky mají velmi přirozené barvy a jsou ostré.

Větší problém nastane ve chvíli, kdy se na snímcích střídá světlo a stín. Tady už závisí na více faktorech a na některých fotkách jsou objekty ve stínu až příliš tmavé. Druhá z fotek ovšem dopadla velmi dobře.

Špatně nevypadá ani automatický snímek, který si musel poradit s výrazným protisvětlem. V takových případech bývá obloha většinou přepálená, Lumia si ale aspoň částečně poradila dobře.

Při focení detailů nemám žádné připomínky, tenhle typ fotek ale zvládá dobře i průměrný fotomobil.

Fotky z interiéru jsou ještě mnohem více závislé na dobrém světle. Krásně je to vidět na podobné fotce, pořízené ovšem v různých částech dne. Světla je sice na obou snímcích místnosti dost, barevně mnohem věrnější je ale druhá z fotek, která měla k dispozici mnohem více přirozeného světla.

Poslední fotky patří pouze do průměru, v prvním si snímač nedokázal poradit se světlem za oknem, makro snímek je focený bez příslušeného nastavení, pouze na automatiku a tak je text velmi mírně rozmázlý. Jiné fotomobily si se stejnou situací dokázaly poradit o trochu lépe

Jaký je dvojitý LED blesk? Výkon je opravdu dobrý, dokáže prosvětlit i místnost ponořenou úplně ve tmě, kvalita fotky ale samozřejmě není nijak výrazná. Jako momentky jsou použitelné, ale na chlubení to příliš není.

Zklamáním je bohužel kvalita videa. Podívejte se sami. Ukázky mnohdy nezvládají správné podání barev, chvílemi jsou rozmazané. Na kvalitu videa se bohužel spolehnout nedá. Jediným pozitivem je, že u videa najdete stejně podrobné možnosti nastavení, jako u fotografií.

Reklama