Jak fotí Sony Xperia S

Reklama

Jen co nám do redakce dorazil nový smartphone od Sony, začali jsme testovat kvalitu jeho fotografií. Sony Xperia S potěší bohatými možnostmi nastavení, opravdu zdařilými fotografiemi i rychlou reakcí. Slabší stránkou je prozatím video.

Sony Xperia S se může pochlubit výbornými multimediálními parametry. Má 12Mpx fotoaparát, video zvládá fullHD rozlišení, nechybí hardwarové tlačítko spouště, blesk nebo HDMI. Podobnou kombinací parametrů se zatím stále příliš smartphonů chlubit nemůže.

Sony Xperia S lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Při focení se dá využívat automatické rozlišení scény, nebo si budete vybírat manuálně. Na výběr máte portrét, krajinu, noční scénu, noční portrét, pláž a sníh, sport, párty nebo dokument. Před snímáním se dá také velmi rychle změnit expozice, veškerá ovládací tlačítka se dostala na levou lištu, na pravé straně je přepínátko pro video, spoušť (pokud byste nechtěli využít tlačítko na boku přístroje) a vstup do galerie. V nastavení dále najdete úpravu ostřícího režimu, změnu ISO, vyvážení bílé, detekci úsměvu nebo třeba ovládání samospouště.

Telefon nabízí i několik variant klasického panorama. Kromě obvyklé verze, kdy držíte tlačítko spouště a mobilem pohybujete do boku, se dá ještě využít režimu Plynulé záběry z více úhlu. Taková fotka vám pak poskytne náhled na snímaný objekt z více stran. Nápad zajímavý, ale výsledek mě nijak nenadchnul. Zajímavé je jistě i panorama ve 3D, musíte mít ale něco, na čem si jej prohlédnete.

Samotná fotka panorama vypadá dobře, pokud ale nechcete využít celou šířku, snímek doplní dost ošklivý šedý okraj.

Venkovní fotky dopadly naprosto skvěle. Tady se projevuje velká kvalita tohoto fotomobilu. Na dobrém výsledku má určitě podíl i počasí, i tak se ale jedná o nadprůměrně kvalitní fotky. První dva snímky mají rozlišení 9 Mpx (poměr stran 16:9), další dvě jsou v plném 12Mpx rozlišení (poměr stran 4:3).

Snímač si dobře poradil i při focení bližších detailů. Barvy jsou věrné, nejsou zbytečně výrazné ani mdlé. A fotka je navíc perfektně ostrá.

Fotky z interiéru už na ostrosti mírně ztrácí, a to i za velmi dobrých světelných podmínek.

Focení textu můžeme určitě pochválit, u následujících snímků jsem zapomněl přepnout na správný režim. Text se dá přečíst bez potíží, u druhé fotky už se dá dobře poznat oblast, na kterou snímač ostřil.

Videa už se bohužel zdaleka tak chválit nedají. Problém je hlavně v mizerné stabilizaci obrazu, kterou by snad vyřešil pouze stativ. Videu navíc příliš nesvědčí rychlejší pohyby, čím statičtější bude snímání, tím lepšího výsledku dosáhnete.

Reklama