Jak moc je upovídaná navigace Nokia Autem – ukázkové video

Reklama

Navigaci Nokia Autem pro Windows Phone jsme se věnovali docela nedávno. Jistě už tedy víte, že aplikace umí fungovat zcela offline, nějaké chybičky se na ni ale ještě najdou. Dnes jsme si pro vás připravili krátké ukázkové video s navigováním a srovnání s dalšími navigacemi.

Nové verzi navigace Nokia Autem 2.0 jsme se věnovali v tomto článku. Na jednu důležitou věc jsme ale zapomněli. Ukázat vám video se samotným navigováním. Pro ukázku jsme nevybrali nijak dlouhou trasu, podstatné pro nás bylo, aby toho navigace co nejvíce napovídala.

Mapa ukazuje startovní bod (zelená vlaječka) a cílový bod (červená vlaječka). Cíl byl přitom zadán pouze jako název ulice a vlajka určitě není umístěna na jejím začátku ani konci. Navigace si ho ale z nějakého neznámého důvodu vybrala jako svůj cílový bod.

Navigaci jsme zapnuli opravdu jen několik sekund před samotným natáčením, je proto trochu směrově dezorientovaná. Při delší jízdě se mapy rozhodně takto netočí. Ke konci je zase krásně vidět, jak Nokia Autem bleskově přepočítá a mění trasy. Když jsme před cílovým bodem zahnuli vpravo, nechtěla po nás žádné otáčení, ale okamžitě upozornila, kde znovu zahnout, abychom se do cíle dostali.

Abyste měli nějaké porovnání, vyzkoušeli jsme i další navigace. Chybět nemůže srovnání se sesterskou navigací v Nokia Belle. Opět tu máte nejprve trochu dezorientaci v prostoru, následně navigace pozdě upozornila na odbočení. U dalšího odbočení zase špatně jmenovala ulici, na Okružní se podle jejího návodu odbočit nedalo, z této ulice jsme naopak odjížděli.

A jak si s cestou poradí konkurenční Android? Prostřednictvím Google Map se aplikace v prostoru zorientovala mnohem rychleji, ovšem hláška „jeďte na sever“ není zrovna moc nápomocná. Všimněte si také, že cílové místo na stejné ulici si Google Mapy vybraly trochu jinak a liší se tak i samotná cesta.

Reklama