Jak na synchronizaci Google kalendářů ve Windows Phone

Reklama

Pořídili jste si Windows Phone a potřebujete synchronizaci s více jak jedním Google kalendářem. Jde to, a ani to není nijak složité. S naším návodem to zvládnete za okamžik.

I když jsou smartphony s Windows Phone postaveny hlavně na spolupráci se službami Microsoftu, neignorují je ani ostatní velcí hráči na trhu. Pokud jste zvyklí používat služby od Google, bude vám bez problémů fungovat synchronizace e-mailu, donedávna ale byla potíž při používání vícero kalendářů. Google ale vyslyšel přání uživatelů a problém odstranil. Co tedy dělat, aby se vám v mobilním kalendáři ukazovaly data z vícero Google kalendářů?

První podmínkou, lehce splnitelnou, je přítomnost Windows Phone ve verzi 7.5.

Vlastní google účet už máte v telefonu jistě založený, nyní v internetovém prohlížeči na mobilu zadejte adresu http://m.google.com/mobile/sync/. Dost pravděpodobně se vám vypíše hláška, že zařízení není podporováno. Přepněte na změnu jazyka a vyberte angličtinu. Následně se musíte přihlásit se svým google účtem. Ze seznamu zařízení vyberte to, se kterým chcete kalendáře synchronizovat a v dalším okně už jen zatrhněte všechny kalendáře, které se mají synchronizovat a volbu potvrdite uložením.

V kalendáři v této chvíli pravděpodobně ještě další události nebudou. V nastavení e-mail+účty ale vyberte synchronizaci a události by se měly objevit. Další možností je google účet zcela odebrat a nastavit ho v telefonu znovu. Že má kalendář zobrazovat data z více zdrojů, si bude pamatovat z předchozího postupu.

Reklama