Jak nejlépe sdílet fotky z Androidu? [návod]

Reklama

Fotíte sebe, svoje děti a zážitky kolem vás na mobil? A chcete se hned pochlubit babičkám a dalším lidem? V návodu si ukážeme, jak nejlépe sdílet celá alba s fotkami přímo z mobilu s Androidem.

navod_fotky_google_2

Náš návod vychází z toho, že v mobilu máte nainstalovanou aplikace Google Fotky (měli byste ji mít automaticky). Díky ní můžete automaticky zálohovat fotky a videa na vyhrazený diskový prostor Googlu a mít tak vše zálohované pro všechny případy. K tomut obsahu se dostanete výlučně vy pod svým přihlášením účtem Googlu, můžete ale využít sdílení s ostatními prostřednictvím několika cest. A my vám teď jednu ukážeme přehledně krok za krokem:

1. Spusťte aplikaci Fotky Google. V horní části lišty najděte symbol plus a klepněte. Zobrazí se nabídka, kde na druhém řádku zvolte Sdílené album.

navod_fotky_google_4

2. Nyní postupně vyberte fotky klepnutím, které chcete do alba zařadit (kterými se chcete pochlubit), jde to i po celých dnech. Pokud nějaké opomenete, můžete je dodatečně přidat později, samozřejmě lze fotky z alba odebrat. Jakmile máte vybráno, zvolte příkaz Další.

navod_fotky_google_5

3. Nyní se dostanete k popisu nově založeného sdíleného alba. Napište vhodný název pro album a potvrďte na klávesnici. Nyní máte založené album pro sdílení s ostatními!

navod_fotky_google_7navod_fotky_google_8

4. Parametry alba a možnosti sdílení můžete měnit po klepnutí na symbol tří teček v pravém horním rohu. Zde v nabídce Možnosti sdílení zapnete/vypnete jeho sdílení, umožníte/zakážete přidávání fotek někým jiným. To se může hodit, pokud třeba sdílíte jedno album např. z pobytu na horách a chcete, aby vám přátelé do něj nahráli jejich fotky z mobilu…

navod_fotky_google_11navod_fotky_google_12

5. Nyní k samotnému sdílení. Zvolte v menu příkaz Sdílet a zde si vyberte způsob, jak se o album podělíte. Spolehlivě to funguje přes komunikátory typu Whatsapp, Messenger, mail apod. Jednoduše si vyberte a ostatním dorazí odkaz přímo na album. Nebo si zkopírujte odkaz do schránky přes volbu Získat odkaz a pak jej pošlete.

navod_fotky_google_9navod_fotky_google_10

6. Přehled sdílených alb najdete v menu aplikace Fotky pod volbou Sdílená alba. Do alba nahrajete další fotky přes tlačítko plus.

navod_fotky_google_3navod_fotky_google_13

Reklama