Jak ochránit děti před nevhodným obsahem? [návod]

Reklama

Používají vaše děti mobil s Androidem? A víte, že jim můžete zabránit instalaci her a aplikací s násilným obsahem, krvavými efekty a dalšími nežádoucími prvky? Náš návod vám poradí, jak na to!

pegi_7

Obsah v Google Play obchodu lze ve výchozím nastavení stahovat a instalovat bez nějakého omezení. Aktivací rodičovské kontroly lze filtrovat obsah tak, aby nešel kupovat a stahovat. To se týká aplikací, her a hudby s nevhodnými výrazy. Tato kontrola funguje při použití obchodu, neochrání instalace pomocí přímých odkazů, to nedokáže ohlídat. I tak se jedná o vhodný nástroj, který po aktivaci zobrazí pouze obsah doporučený vývojáři pro určitou věkovou skupinu.

Ta se definuje pomocí mezinárodního systému PEGI (Pan European Game Information) ve stupních 3, 7, 12, 16 a 18. Čísla mohou souviset s věkem dětí, nemusí to ale vyhovovat, lepší je se orientovat podle obsahu jednotlivých kategorií. PEGI 3 je nejnižší vhodná pro nejmenší děti (hry tpyu puzzle, Tom a Jerry apod.). PEGI 7 už můžou být scény nahánějící hrůzu. PEGI 12 má jistou formu násilí a zobrazení nahoty, PEGI 16 obsahuje scény nahoty a násilí jako v reálném životě, ale s mírným projevem, a PEGI 18 je klasifikace pro dospělé, tedy vše povoleno.

pegi_2pegi_3

Spusťte obchod Google Play, v pravé liště najděte menu Nastavení a zvolte Rodičovská kontrola.

pegi_5

Po zapnutí kontroly posuvníkem zvolte vhodný PIN, který bude tuto kontrolu chránit.

pegi_4pegi_6

Omezit lze hudbu s označenými explicitními obsahy (zhusta rap, hip hop atd.). Aplikace a hry, které jsou ohodnoceny dle stupnice PEGI.

pegi_1

Vyberte úroveň PEGI, nastavení ověřte hned v obchodu, zobrazovat se bude jen obsah vhodný vybrané kategorii PEGI.

Reklama