Jak pořídit screenshot z Windows Phone 7.5 (návod)

Reklama

Uložení screenshotu displeje systému Windows Phone obstará jednoduchá aplikace, k tomu je však potřeba instalovat balík vývojářských programů do počítače a registrovat se jako vývojář. Vším jsme prošli a zaznamenali, tady je podrobný návod!

Co je potřeba?

Nějaký Windows Phone mobil (v našem případě posloužil HTC Radar a Nokia Lumia 800), propojovací microUSB kabel k počítači, nainstalovaný sofware Zune a číslo platného studentského průkazu ISIC. Přestože nejsme studenti, číslo jsme si půjčili od kamaráda a úspěšně použili ve více registracích, více níže.

Instalujeme a registrujeme

  1. Pro začátek je nutný LiveID účet, jako majitelé Windows Phone mobilu jej určitě máte.
  2. Pod LiveID se přihlaste na na portálu DreamSpark.Vytvořte si studentský účet s ověřením dle ISIC, což by mělo proběhnout hned, ověření probíhá jinak zde
  3. Stáhněte si do počítače balík vývojářských nástrojů Windows Phone SDK 7.1 (má přes 500 MB) a nainstalujte jej.
  4. Proveďte registraci do App Hub.
  5. Součástí Windows Phone SDK 7.1 je aplikace Windows Phone Developer Registration, kterou telefon odemknete. Musí jet Zune a být navázáno spojení po připojení mobilu k počítači, nezapomeňte odemknout displej mobilu! 
  6. Po odemknutí mobilu můžete využít aplikaci z balíku SDK nástrojů, s níž lze instalovat aplikace přímo ze souboru bez Marketplace, je to Connect Tool for Windows Phone. Nápověda zde.
  7. Použitelná aplikace pro screenshoty displejů Screen Capturer je ke stažení zde přímo tímto odkazemnebo z fóra XDA Developers.
  8. K instalaci aplikace Screen Capturer jsem využil další aplikaci z SDK balíčku – Application Deployment. Přes jednoduché okno najdete stažený instalační soubor XAP a nainstalujete do mobilu – pozor, opět musí být odemknutá obrazovka! 
  9. Odpojte mobil od počítače a vyhledejte v něm aplikaci Screen Capturer. Po spuštění zvolte Start Capture Task, pro uložení snímku se používá tlačítko fotoaparátu.
  10. Úspěšné pořízení snímku prozradí textová hláška. Po ukončení snímání se program ještě zeptá, zda se mají dočasně uložení snímky uložit natrvalo. Pořízené záběry najdete ve složce s fotkami s názvem Screen Capture (číslosnímku).jpg. Záložka Recent nabízí posledně pořízené snímky, klepnutím je můžete vymazat. Fotky z mobilu dostanete přes SkyDrive nebo klasicky přes Zune.

Zadařilo se? Podělte se o vaše zkušenosti s používáním, třeba ve fóru!

Reklama