Jak si přejeme k Vánocům [výzkum]

Reklama

Virtuální operátor Mobil od ČEZ si nechal zpracovat výzkum na téma vánočních a novoročních přání. Pokud vás zajímá, kolik procent lidí si vzpomene na šéfa nebo jak často si přejeme hodně peněz, směle pokračujte ve čtení.

Nejčastěji přejeme rodině (97,8 %) a přátelům (94,7 %), kolegům v práci popřeje 56,5 % obyvatel, svým nadřízeným zhruba čtvrtina a 12 % respondentů si vzpomene i na zákazníky nebo obchodní partnery.

Zdaleka nejčastějším nástrojem jsou SMS zprávy, které posílá 93,7 % obyvatel. Druhým nejběžnějším způsobem je telefonická gratulace, využívá ji 82,7 % respondentů. Na třetím místě je e-mail s frekvencí 76,9 %. Až čtvrté skončilo tradiční posílání pohledů s 48,4 % a ve velmi těsném odstupu následují sociální sítě, které používá pro gratulaci 47,5 % dotázaných. Ty jsou oblíbené hlavně mezí mladou populací do třiceti let, v této kategorii je využilo 73,8 % dotázaných. Nejsou ale cizí ani starším lidem – ve věkové kategorii 65+ je uvedla více než třetina respondentů.

Zajímavé také je, co všechno si lidé navzájem přejí. Za nejdůležitější považujeme jednoznačně zdraví (95,5 %) a štěstí (88,8 %). Často se také přeje klid a pohoda (77,3 %), láska (69,6 %) a spokojenost (69 %). Naopak s velkým odstupem uváděli respondenti výzkumu peníze, které do gratulací zahrnuje pouze 27,6 % dotázaných. S rostoucím věkem si lidé více přejí klid a pohodu, pro mladé je naopak důležitá láska a ve větší míře i peníze.

Reklama