Jak Sony Xperia Z3+ fotí a natáčí [galerie]

Reklama

Opravdu drahá vlajková loď Sony se drží tradice hranatějších konstrukcí s odolností proti vodě a prachu. Stylová záležitost nabízí všemožné funkce, ale třeba bezdrátové nabíjení chybí.

z3plus

Sony Xperia Z3+

Rozměry: 146 × 72 × 7 mm, 144 g
Displej: 5,2″, 1080 × 1920 bodů, 16 mil. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 2000 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 3000 MB, 32000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 20, Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Sony Xperia Z3+ v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Sony Xperia Z3+ pořídíte v různých barvách, a to v černé, bílé a bronzové. V každém případě za ni dáte bezmála 20 000 Kč. Mobil přichází s ochrannou folií na IPS displeji 5,2 palců s fullHD rozlišením. Vepředu nechybí výkonná 5Mpx kamerka, vicebarevná informační LED a různá čidla. Senzorová tlačítka se objeví až po rozsvícení displeje. Jeho viditelnost a podání barev patří oprávněně mezi špičku.

SonyXperiaZ3plus_9SonyXperiaZ3plus_1

Kompaktní konstrukce je dobře vyvážení, rozměry vhodné pro větší ruku, zaoblené hrany napomáhají pohodlnému držení. Levý bok nabízí krytku microSIM slotu, který podporuje i microSD karty. Opačná strana nabídne klasickou spoušť, abyste mohli fotit třeba pod vodou, kde nefungují reakce displeje.

SonyXperiaZ3plus_2SonyXperiaZ3plus_10

Tak trochu zajímavostí je poutko na zavěšení na krk na spodní straně, to se už moc nevidí. Záda prozradí podporu NFC, marně byste ale hledali třeba bezdrátové nabíjení. Za zmínku určitě stojí skvělý 20,7Mpx fotoaparát, ten fotí velmi kvalitně a pochválím i skvěle stabilizované video. Už první dojmy ale ukazují na přehřívání telefonu s tím, že se po krátké době (točení krátkého videa, pořízení pár fotek) vypíná aplikace fotoaparátu do té doby, dokud mobil trochu nezchládne… Zahřívání zažijete i při běžné práci s mobilem, záda se dost rozpálí.

1080p video z Xperie Z3+

Záda Xperie vypadají designově, ovšem se velice rychle upatlají otisky prstů a tak to Sony moc nesluší a vy musíte leštit. Na další podrobnosti z používání Xperie se podíváme v připravované recenzi.

Fotogalerie Xperia Z3+

Z3plus_foto_6Z3plus_foto_5Z3plus_foto_4Z3plus_foto_3Z3plus_foto_2Z3plus_foto_1

Reklama