Jak vozit mobil na skútru? CellularLine Interphone má řešení [recenze]

Reklama

Jezdíte na skútru a potřebujete na něj umístit mobil třeba pro navigování? Kombinace univerzálního držáku a pouzdra Interphone by měla vyhovovat, instalace je snadná, pouzdro na mobil vodotěsné.

CellularLineInterphoneSMSSC

Majitelé většiny skútrů vědí, že klasické držáky na mobil na kruhová řídítka nelze použít. Objímka je jednoduše příliš malá, aby vystačila na mohutná řídítka s plasty u skútru. Proto tu máme praktický popruh CellularLine Interphone SMSSC s univerzálním nastavením průměru.

CellularLineInterphoneSMSSCaSMSP_13CellularLineInterphoneSMSSCaSMSP_14

Toto řešení lze spojit s libovolným pouzdrem Interphone, jednoduše nacvaknete mobil v pouzdru a můžete vyrazit. Na test jsem získal větší pouzdro CellularLine Interphone SMSP pro smartphony, v praxi používám s mobilem Nokia Lumia 820.

  • univerzální popruh na řídítka skútru
  • univerzální voděodolné pouzdro pro mobil
  • lze ovládat přes průhledný plast
  • pouzdro umožňuje snadné snímání proti krádeži
  • součástí balení držák na kruhová řídítka motorky, kola
  • horizontální, vertikální a jiné natočení pouzdra
  • za zapůjčení děkujeme distributorovi Recall
  • popruh CellularLine Interphone SMSSC stojí 500 Kč, pouzdro SMSP asi 850 Kč
Držák CellularLine voděodolný lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Univerzální uchycení obsahuje plastový neklouzavý popruh s natáčecí plastovou základnou. Tu si upravíte tak, abyste přichytili přibalený plastový kloub s koncovkou pro nasazení pouzdra Interphone. Popruh má asi 50 cm, tudíž jej snadno přetáhnete přes rukojeť i páčku brzdy, pevné utažení zajišťují plastové zuby. Povolení má na starost mírné přizdvihnutí jazýčku.

CellularLineInterphoneSMSSCaSMSP_1CellularLineInterphoneSMSSCaSMSP_2CellularLineInterphoneSMSSCaSMSP_3CellularLineInterphoneSMSSCaSMSP_4

Abyste si plasty nepoškrábali a zajistili pevné uchycení, je v balení asi 50 cm dlouhý gumový pásek. Buď využijete celý, nebo si ustřihnete, co je potřeba. Já jsem kouskem vypodložil základnu na popruhu, aby se plasty zbytečně nedřely.

CellularLineInterphoneSMSSCaSMSP_8CellularLineInterphoneSMSSCaSMSP_9

Pouzdro CellularLine Interphone SMSP není třeba příliš popisovat. Jde podobný model jako testovaný SM54, jehož recenzi si přečtete v tomto článku. Voděodolné pouzdro má pevný zip, v balení je držák na kruhová řídítka, třeba na kolo. Snadno jej můžete přenášet mezi motorkou, skútrem a kolem.

CellullarlineInterphoneSM54_10CellullarlineInterphoneSM54_16CellullarlineInterphoneSM54_12CellullarlineInterphoneSM54_1

Přední průhledný plast nebrání dotykovému ovládání, počítejte na jasném slunci s odlesky. Doporučuji nastavit jas mobilu na maximum. Pouzdro zvládne i nějaký pád na zem, aby mobil pevně držel, najdete uvnitř několik měkkých podložek pod přístroj. Mobil se pak ani nehne a nikam necestuje.

CellularLineInterphoneSMSSCaSMSP_5CellularLineInterphoneSMSSCaSMSP_6

Pouzdro lze snadno z držáku vycvaknout a vzít s sebou, pro větší pocit bezpečí je nachystán pojišťovací pásek, ovšem upevnění na držáku je bytelné dost.

CellularLineInterphoneSMSSCaSMSP_7CellularLineInterphoneSMSSCaSMSP_11

Po instalaci držáku je třeba dotáhnout dvojici plastových objímek, aby se klouby zaaretovaly v jedné poloze. Takto si mobil natočíte na výšku nebo horizontálně, jak je potřeba. Na fotkách vidíte, že takové umístění trochu brání výhledu na budíky skútru, těžko lze nalézt lepší místo.

CellularLineInterphoneSMSSCaSMSP_12CellularLineInterphoneSMSSCaSMSP_10

Při jízdě je držák pevný a odolá běžným nerovnostem, po najetí třeba do kanálu či přejíždění kolejí pouzdro s mobilem viditelně vibruje. Podívejte se na video z jízdy po silnici s menšími nerovnostmi. Nutno dodat, že utažené objímky se nepovolily ani při 100 km ježdění po vedlejších silnicích. Ani popruh se nijak nenatočil, takže práci odvádí slušnou.

Reklama