Jak vydělávat na aplikacích? Nabízejte je zdarma!

Reklama

Před několika dny se na internetu objevila zajímavá analýza společnosti BI Inteligence, která mapuje způsoby generování zisku za aplikace v AppStore. Zajímá vás, jak svůj produkt co nejlépe zhodnotit? Překvapivě úspěšnou strategií je nabídnou jej zdarma.

Výsledky studie BI (Business Insider) Inteligence mohou být pro mnohé překvapivé, jen ale potvrzují fakt, že nejlépe vydělávají aplikace, které se na první pohled tváří jako freeware. Doslova vzato, skutečně se jedná o freeware, za stažení totiž nemusíte platit vůbec nic. Aplikace, nebo častěji hra, si na vás ale počíhá při samotném používání. Výborně se totiž osvědčuje koncept mikroplateb, tj. platíte za určitý nadstandard v rámci samotné hry, za možnosti lepšího herního zážitku. Podobný model se velmi dobře osvědčil na Facebooku a tak jej vývojáři aplikují i na mobilní hry. Stejně dobře se osvědčuje i koncept, kdy je hra skutečně zdarma, obsahuje ale reklamu.

O hrách se nezmiňujeme jen tak, podle průzkumu totiž představují plných 83 % obsahu v sekci Top Grossing, tedy nejrychleji rostoucích aplikací z hlediska uživatelského zájmu. Naprostá většina obsahu v Top Grossing také operuje určitým způsobem s reklamou, tady už se jedná dokonce o 93 %. Vyrovnanější je naopak poměr mezi placenými programy a hrami a freewarem. Ten je zastoupen z 66 %. Zmíněná data se bohužel nedají úplně přesně ověřit a o nějaké to procento se mohou lišit od současné situace, údaje totiž vycházejí z červencových výsledků.

Určitě vás také zajímá, co vydělává nejvíce. Asi příliš nepřekvapí, že se jedná o Poker by Zynga, Bejeweled Blitz, ale najdete tu také u nás takřka neznámé MLB.com At Bat.

A kolik že můžete vydělat? Rozhodně se nejedná o nijak malé částky. Nejúspěšnější produkty z Top Grossing zvládnou denně generovat zisk 50-200 tisíc dolarů!

Zdroj: BI Intelligence

Reklama