Jak využíváme telefon: Když se nudím, vytáhnu mobil

Reklama

Seznam.cz provedl zajímavý průzkum o tom, jak lidé využívají data v mobilním telefonu. Podívejte se na přehlednou infografiku, v kterou denní dobu saháte po mobilu nejčastěji, co vás k tomu vede a jaké informace prostřednictvím mobilních dat vyhledáváte.

Nejčastěji využíváme mobilní data hned po probuzení a okolo oběda. Ráno si zkrátka zkontrolujeme e-maily, pročteme sociální sítě, nějaké to zpravodajství. Pro jistotu to všechno zopakujeme těsně před odchodem z domu, potom před obědem a těsně po obědě.

Seznam_Data_1

Nejčastěji aktivujeme datové přenosy v okamžicích, kdy se nudíme. Nejvíce dotázaných se připojuje k mobilnímu internetu, když na někoho čeká, cestuje dopravním prostředkem nebo nemá do čeho píchnout ve škole či v práci. Zajímavé zjištění se týká používání mobilních dat při sledování televize, pouze 40 % si u televize neprobírá e-maily či sociální sítě.

Seznam_Data_4

Když už víme, v jakých časových intervalech a při jakých příležitostech se k internetu připojujeme nejčastěji, podívejme se také, kdo jsou uživatelé českého mobilního internetu. Velkou část tvoří ti, kdo přes mobil pracují – vyřizují e-maily a sledují zpravodajství. O něco menší část uživatelů mobilního internetu se spíše baví na sociálních sítích, tráví na mobilním internetu nejvíce času.

Seznam_Data_6

Co se týká času, takřka dvě třetiny lidí využívají mobilní internet denně. Muži na něm tráví o čtvrt hodiny denně déle než ženy, ty zase pravděpodobně více telefonují.

Seznam_Data_2

Na závěr dvě dobré zprávy pro obchodníky a vůbec všechny, kdo chtějí na internetu podnikat. Naprostá většina uživatelů mobilního internetu věnuje pozornost mobilní reklamě.

Seznam_Data_5

A jedním z nejčastějších úkonů je nákup zboží. Informace o nových produktech zjišťuje na mobilu 59 % lidí, 22 % dokonce přímo z mobilu někdy něco nakoupilo.

Seznam_Data_3

Reklama