Jak zajistit delší výdrž mobilu Nokia Lumia? [tipy]

Reklama

Rozčiluje vás každodenní nabíjení vaší Lumie? Přinášíme tipy, kde a co nastavit tak, abyste nemuseli nabíječku stále hledat. Rady se týkají omezení datových přenosů, aktivaci spořiče apod.

Lumia_tipy_energie_1Lumia_tipy_energie_2

Aktivujte Spořič baterie v Nastavení. Pod volbou Upřesnit najdete volbu Vždy, to vše pro úplné vyřazení z provozu datových přenosů na pozadí. E-maily, počasí a jiné aplikace se budou aktualizovat jen na váš povel!

Lumia_tipy_energie_3

Aplikace na pozadí nefungují, takže po skončení práce s aplikací použijte tlačítko/šipku Zpět pod displejem. Aplikace se tímto ukončí.

Lumia_tipy_energie_4

Vypínejte displej v kratším čase, minimum je 30 s. Volbu najdete v NastaveníZamykací obrazovkaVypnutí displeje30 sekund.

Lumia_tipy_energie_5
Polaďte jas displeje, opět v menu NastaveníJas. Tam zvolte buď automatiku, nebo nejnižší úroveň. Úroveň ovlivňuje i chod automatického jasu. Pro dobrou čitelnost používám vysokou úroveň a aktivovaný automatický jas.

Lumia_tipy_energie_6

Datové přenosy jsou velkým žroutem energie. V místě s dobrým pokrytím nebo při použití Wi-Fi můžete deaktivovat 3G data. Najdete v NastaveníMobilní síť.

Lumia_tipy_energie_7

Nemáte náhodou zapnuté bluetooth? Vypněte v Nastaveníbluetooth.

Lumia_tipy_energie_8

Jak jste na tom s Wi-Fi? Minimálně na cestách určitě nemusíte mít vyhledávání sítí zapnuto. Vypněte v menu NastaveníWi-Fi!

Lumia_tipy_energie_9
Určování polohy přes GPS také vyžaduje hodně energie. Můžete snadno zakázat v NastaveníZjišťování polohy.

Lumia_tipy_energie_10Lumia_tipy_energie_11

Vypněte si vibrace při dotyku displeje a další zvuky navíc, které nepotřebujete. Najeďte do NastaveníVyzváněcí tóny + zvuky.

Lumia_tipy_energie_12

V nastavení zkontrolujte povolené a blokované aplikace na pozadí. NastaveníaplikaceÚlohy na pozadí, jednoduše deaktivujte aplikace na pozadí, nebudou odčerpávat energii nepozorovaně.

Reklama