Ještě křivější: Samsung Galaxy S6 edge+ [preview]

Reklama

Samsung představil svůj nový model Galaxy S6 edge+, který má „dvojitě zakřivený displej“ a špičkovou hardwarovou výbavu. Samozřejmě je vybaven operačním systémem Android.

Samsung_Galaxy_S6_Edge+_2

Samsung Galaxy S6 edge+ je telefon s rozměry 154 × 76 × 7 mm a hmotností 153 g. Prodávat se bude v několika barevných variantách se dvěma různými kapacitami paměti -32 GB a 64 GB. Tělo přístroje je vyrobeno z kovu, displej je zakřivený hned ve dvou směrech.

Samsung_Galaxy_S6_Edge+_6Samsung_Galaxy_S6_Edge+_7

Hlavní novinkou jsou právě zakřivené boční hrany, na které si můžete připnout nejčastěji spouštěné aplikace nebo nejčastěji používané kontakty. Samotný displej má pak úhlopříčku 5,7″ a rozlišení 2 560 × 1 440 bodů.

Samsung_Galaxy_S6_Edge+_3

O pohon operačního systému Android 5.1 se stará osmijádrový procesor (čtyři jádra taktovaná na 2,1 GHz, zbylá čtyři pak na 1,5 GHz). Výkon vhodně zvyšuje také 4GB paměť RAM. Nabíjení 3 000mAh baterie může být drátové i bezdrátové.

Samsung_Galaxy_S6_Edge+_4Samsung_Galaxy_S6_Edge+_5

Hlavní fotoaparát má rozlišení 16 Mpx, přední pak 5 Mpx. Telefon umí komunikovat veškerými dostupnými datovými technologiemi až po LTE. K bezkontaktnímu placení lze využít NFC nebo službu Samsung Pay, která je ale teprve spouštěna v Jižní Koreji.

Samsung_Galaxy_S6_Edge+_8Samsung_Galaxy_S6_Edge+_9

Reklama