Jet Ball: variace na Arkanoid (recenze iOS hry)

Reklama

Herní klasika jménem Arkanoid si našla cestu na displeje mobilních telefonů už dávno. V současnosti najdete desítky napodobenin a jednou z nich je i Jet Ball. Pokud se vám tento typ her líbí, nezklame vás ani tato.

Princip je stejný jako u Arkanoidu. Prstem ovládáte malou plošinku, od které se odráží míček a rozbíjí zeď umístěnou na druhém konci obrazovky. Jakmile rozbijete všechny části zdi, postoupíte do dalšího levelu. Pokud vám kulička propadne, přijdete o život. Základní princip už je dávno vylepšený o řadu dalších prvků a ty se objeví i v této hře. Zeď, kterou musíte rozbít, má různou podobu, do některých kostek musíte bouchnout vícekrát, jiné zase vybuchnou a rozbijí i spoustu kostek vedle sebe. Pravým kořením hry jsou ale nejrůznější bonusy, které se objeví a vy je chytáte (nebo se jim vyhýbáte), stejně jako kuličku. Jet Ball nabízí takových překvapení opravdu hodně, a proto je trochu nepříjemné, že se nikde v menu nemůžete podívat, co který bonus znamená. Mají sice svou specifickou ikonku, z té ale mnohdy není zřejmé, jestli se vám ji vyplatí chytit, nebo je lepší se vyhnout. Pokud Arkanoid moc nehrajete, budete různými změnami nadšeni, zkušenější hráči si ale rychle všimnou, že bonusy nejsou nijak originální a určitě se s nimi setkali už dříve. Máme tu různé zmenšování odrážecí plochy, zrychlení, zvětšení, nebo zmenšení kuličky, více kuliček současně, jejich nalepení na odrážedlo, změnu v kyselinu, která dokáže projet celou zdí, přidání dynamitu, který po kontaktu vybuchne atd.

Na displeji vypadá vše velmi efektně a na iPodu Touch 4 jsem neměl s plynulostí hry žádné problémy. U hry jsem ale vydržel hlavně z toho důvodu, že neopakuje chybu mnoha svých konkurentů. Odrážecí plošina není přitisknutá úplně na spodu displeje, takže si ji při ovládání nezakryjete prstem. To mi u spousty podobných her vadí. Jet Ball má také solidní hudební doprovod, který se dá poslouchat i déle než jen pár minut.

Všechny levely jsou rozděleny do skupin, nejprve musíte dohrát jednu část, aby se vám zpřístupnila další. Tím autoři umožnili důležitou věc, a sice že nezačínáte pokaždé ze stejné úrovně, hra je tak mnohem variabilnější. Na výběr je ze tří obtížností, občas se objeví nabídka nových úrovní, které si můžete zdarma stáhnout.

Jet Ball je dobrá variace na Arkanoid. Větší originalita by sice neškodila, hra vás ale určitě zabaví.

Cena: freeware (iPad 2,39 dolarů)

Operační systém: iOS 3.0 a vyšší

Reklama