Jezděte ve žlutém: aplikace Student Agency (srovnání)

Reklama

Všichni cestující, kteří využívají autobusových spojů společnosti Student Agency mají hned několik možností rezervace svých jízdenek. Kromě nákupu přes internet mohou využívat i speciální aplikace pro mobilní telefony.

O aplikaci pro rezervaci autobusů Student Agency už jsme psali dříve. SMS rezervace pro SA  ale rozhodně nebyla dokonalým programem a možná proto vznikly i další alternativy. Opět pro operační systém Android.

BusBooker

Tato aplikace je mezi uživateli docela populární a rozhodně právem. Pro její používání se vám bude hodit kreditová jízdenka, se kterou ostatně také máte levnější cestování. Přes informace z kreditové jízdenky si můžete rezervovat vybraný autobus a podívat se na seznam svých rezervací (i zpětně). BusBooker pouze nezvládá dobíjení jízdenky, takže je dobré na ni mít nějaké finanční prostředky. Stav vaší kreditové jízdenky ostatně zvládne program zobrazovat také.

Při výběru spojů doporučuji zadávat přesně startovní i cílovou stanici, na obecné zadání typu Brno – Praha aplikace neukazuje úplně všechny dostupné spoje. Určitě by bylo také uživatelsky přívětivé, kdyby se dalo startovní a cílové místo prohodit, aby si člověk mohl rovnou rezervovat i zpáteční cestu.

Při správném zadání zastávek i času se před vámi rozbalí seznam spojů, vidíte i o jaký typ autobusu se jedná. Na další obrazovce přesně vidíte volná a obsazená místa. Stačí si vybrat a částka za cestu se vám strhne z kreditu. Funguje to spolehlivě a osobně mi to připadá pohodlnější než přes stránky Student Agency.

Odkaz na stažení

Žlutý klient

U této aplikace si řada uživatelů stěžuje, že jim nejde spustit, žádný problém jsem ale nezaznamenal. Také tentokrát budete nuceni zadat číslo své kreditové jízdenky, bez ní vám aplikace skutečně fungovat nebude.

Zadávání stanic je v tomto případě trochu méně pohodlné. Aplikace mi např. dlouho nechtěla najít cíl Praha Florenc. U nalezených spojů nicméně opět vidíte čas odjezdu i příjezdu, počet volných míst a cenu. Místo si pohodlně můžete vybrat sami.

Problémy jsou stejné jako u předchozí aplikace. Nezadáte nějak snadněji i zpáteční spoj a ještě jsem nezmínil, že chybí rychlejší způsob, jak koupit více jízdenek na jeden spoj.

Odkaz na stažení

Reklama