Jiří Peterka je od dnešního dne členem rady ČTÚ

Reklama

Vláda na základě doporučení ministra průmyslu a obchodu jmenovala Jiřího Peterku členem Rady Českého telekomunikačního úřadu. Jeho mandát je pětiletý.

Vláda projednávala jmenování Peterky na svém zasedání 3. června 2015. Jmenování je platné k 8. červnu 2015 a mandát trvá pět let, tedy do 7. června 2020. Jiří Peterka doplnil Radu na zákonem daný počet pěti členů, nahradil v ní nechvalně známého bývalého předsedu Pavla Dvořáka.

Jiri_Peterka

Jiří Peterka se narodil v roce 1958, vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy a Fakultu elektrotechnickou Českého vysokého učení technického v Praze. Na MFF UK taky až dosud působí jako odborný asistent. Kromě toho se věnuje konzultacím v oboru telekomunikací a především psaní odborných článků, např. pro server Lupa.cz.

Ze jmenování Jiřího Peterky jsou nadšeny odborné organizace. Nominaci svým dopisem podpořili Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR), správce české národní domény CZ NIC a sdružení NIX.cz. Protože „pana Peterku“ znám jako „kolegu novináře“ již řadu let a mnohokrát jsem se přesvědčil o jeho odborné fundovanosti. Věřím proto, že jeho jmenování do Rady ČTÚ bylo dobrou volbou.

Reklama