K čemu všemu je dobré M2M

Reklama

O tarifech M2M (machine to machine) pro komunikaci mezi stroji se ví už dlouho, v podstatě všichni operátoři je nabízejí řadu let. Poslední dobou se ale rojí případové studie a chlubení, co všechno lze s těmito tarify dělat. Pár zajímavých případů nám poslal Vodafone.

Jen pro připomenutí – tarify M2M jsou speciální tarifní programy určené pro komunikaci mezi stroji. Vyznačují se nízkým paušálem a zaměřením na nehlasové služby – stroje raději komunikují přes data nebo prostřednictvím textových zpráv. Tyto tarify jsou používány například pro vzdálené ovládání vytápění na chalupě nebo pro zabezpečovací systémy hlásící narušení hlídaného prostoru.

Vodafone se pochlubil, že v České republice už jeho M2M řešení využívá několik tisíc firem, kterým tato technologie zjednodušuje provoz a podnikání. Zároveň je i pro české zákazníky dostupná Globální M2M platforma, která jim umožní využívat veškeré produkty dostupné pro nadnárodní zákazníky.

A nyní už slibované příklady:

Delikomat

Díky M2M partnerskému řešení  od Vodafonu je firma schopna již od minulého roku sledovat všechny automaty s občerstvením, spotřebu zboží, může dělat vzdáleně inventuru, nebo provádět a sledovat bezkontaktní platby.

Heineken

Aby Heineken mohl sledovat své lednice s chlazeným pivem, potřebuje právě technologii M2M. Ta zajistí permanentní kontrolu nad stavem chladících boxů (sleduje tak např. teplotu nebo váhu).

VW/Audi

Od roku 2015 bude každý nový model Audi vybaven M2M SIM kartou od Vodafonu. SIM karty budou zajišťovat jednak navigaci vozidel, ale také informační a zábavní služby na jeho palubě. Vozidla jsou také připravena pro užití v rámci tzv. eCall, systému, který pošle automaticky SOS zprávu při nehodě automobilu. Proces aktivace a následného užívání byl vytvořen přesně dle speciálních požadavků Volkswagen Group.

KONE

Díky Vodafone M2M řešení zvyšuje firma svou vlastní efektivitu a zajišťuje maximálně hladký chod svých výtahů a eskalátorů po celém světě. Vodafone M2M globalní SIM karta využívající jakoukoliv právě dostupnou GSM síť, tzn. garantuje maximální možnou dostupnost konektivity, je vložena do každého výtahu a přenáší do centrálního softwaru veškeré potřebné informace, například počet cest výtahu a reporty mikroprocesů monitorujících klíčové komponenty.

Frost Logistics

Díky Vodafonu má firma vyladěnou kompletní logistickou správu, partnerské řešení zahrnující M2M SIM karty, hardware i software. Díky tomuto systému mohou neustále monitorovat své chladící návěsy a mít přehled o současné lokalitě, stavu chladícího zařízení a změnách teplot, úrovni pohonných hmot nebo počtu otevření a zavření hlavních dveří.

Reklama