Kaktus od srpna zruší Facebook zdarma, ale přidá data

Reklama

Virtuální operátor Kaktus (síť T-Mobile) lákal zákazníky mimo jiné na bezplatný přístup na Facebook. To kvůli síťové neutralitě koncem července skončí, zato ale přibudou nové velmi výhodné datové balíčky.

Kromě bezplatného procházení Facebooku měl Kaktus čtyři datové balíčky v ceně 50, 100, 200 a 300 Kč. Jelikož od srpna se změní jen tři balíčky ve vyšších cenových hladinách, připomeneme jen, že za 50 Kč  jste mohli získat symbolických 80 MB dat.

Balíček dat za 100 Kč obsahuje do konce července 200 MB dat, nově nabídne 500 MB na všechny weby a 250 MB na sociální sítě. Balíček dat za 200 Kč obsahuje do konce července 500 MB dat, od srpna poskytne svým majitelům 1 500 MB a k tomu 750 MB na sociální sítě. Do třetice balíček dat za 300 Kč obsahuje do konce července 1 000 MB dat, poté se můžete těšit na 2 500 MB + 1 250 MB na sociální sítě.

Aby toho nebylo málo,. přibude ještě balíček za 150 Kč s 1 000 MB dat a 500 MB na sociální sítě. Pro občasné surfaře zůstanou v nabídce dva dosavadní balíčky s 80 MB dat za 50 Kč a 200 MB za 100 Kč, které jsou platné po 30 dnů a automaticky se neobnovují. Nové balíčky jsou naproti tomu obnovující, vždy po třiceti dnech se jejich cena odečte od vašeho kreditu.

Komentář Mobinfo.cz

Bezplatná data pro sociální sítě se čerpají na Facebook, Messenger, Instagram, Snapchat a Twitter. Jak jste si jistě všimli, Kaktus dává navíc vždy 50 % standardního FUP právě na využití pro sociální sítě. Snaží se tím ztlumit vášně svých zákazníků, kteří byli zvyklí, že sociální sítě jsou vždy zdarma.

Proč vlastně došlo ke změně? Kaktus podlehl tlaku na takzvanou síťovou neutralitu, podle které nesmí žádný operátor zvýhodňovat jednu službu na úkor služeb jiných. Jedinou výjimku mají vlastní stránky, např. samoobsluhy.

Moudře s tím počkal co nejdřív, dokud se nepřežene vlna změn po zrušení roamingových poplatků. Jen naprosto slepý člověk by si nevšiml, že ke Kaktusu chtěla přejít řada zákazníků Mobil.cz zhrzených zastavením surfování po vyčerpání FUP. Kdo ví, zda by přecházeli tak nadšeně, kdyby věděli, že i Kaktus některé výhody zruší.

Reklama