Kamera HD Drift: do vody, na kolo i na moto [test]

Reklama

Hledáte šikovnou kameru pro záznam vašich cest na motorce, sjezdů na kole, koupání nebo surfování v moři? HD Drift pořídíte s bohatým příslušenstvím, vyznačuje se jednoduchou obsluhou a kvalitním videem ve fullHD.

HDDrift_1

Kamera HD Drift parametry

  • velikost kamery bez zadního krytu: cca 95 × 52 × 37 mm
  • velikost displeje: 30 × 22 mm
  • hmotnost: 145 g
  • snímač: 9 Mpx foto, záznam fullHD videa 30 sn./s 16:9
  • rotace objektivu: 300°
  • baterie: 1 100 mAh
  • výdrž: asi 3-4 hodiny fullHD záznamu se zvukem
  • obsah balení: držák na sklo s přísavkou, adaptér, nalepovací držáky, dvě krytky, miniUSB kabel, dálkové ovládání, pásek se suchým zipem, český návod, samolepka
  • cena: 5 790 Kč, web výrobce
Drift HD lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


HDDrift_2HDDrift_3HDDrift_4HDDrift_5

Kompaktní digitální kamerka HD Drift je určena pro zachycení nejrůznějších sportovních výkonů, vyzkoušel jsem ji na kole, při jízdě na skútru i při koupání. Pogumovaná pevná konstrukce snese vodní přívaly, dovnitř nenatekla ani kapka; výrobce napovídá výdrž do 0,5 m, pak je třeba raději pořídit speciální pouzdro. Výrobce ke kamerce přibalil spoustu příslušenství, další držáky a doplňky dokoupíte za pár stokorun v obchodech. HD Drift umožňuje záznam v maximální kvalitě fullHD, nebo fotit 9Mpx snímačem. Široký záběr je samozřejmostí, taktéž pochválím citlivý mikrofon, jeho výkon lze v menu upravit.

HDDrift_6HDDrift_7HDDrift_8HDDrift_9

Zajímavým prvkem je otočná přední část s objektivem. Po instalaci kamery snadno doladíte správnou polohu pro dokonalé nahrávání. Díky displeji na boku je to hračka. Možná byste marně hledali noční přisvícení, s touto kamerou si užijete zábavu ve dne. K ovládání slouží menší tlačítka vedle displeje. Záznam zvuku obstarává citlivý mikrofon na boku, je ukryt pod membránou.

HDDrift_10HDDrift_11HDDrift_12HDDrift_17

Kamera obsahuje české menu se čtyřmi položkami, pro prohlížení videí, fotek, nastavení záznamu a nastavení přístroje. Upravit lze expozici, silné/slabé osvětlení, kvalita nahrávky, snímková frekvence. Další menu skrývá citlivost mikrofonu, aktivaci a spárování dálkového ovládače, možnost vypnutí displeje v časovém intervalu pro úsporu energie (až 5 min.). Rovněž vypnutí přístroje až 30 min od poslední akce. Pro přehrávání lze upravit hlasitost reproduktoru, jas displeje, počítá se s datumovou stopou.

HDDrift_14HDDrift_13

Při aktivaci kamery nebo focení se ozývá slyšitelný zvuk, na displeji můžete spatřit ukazatel zaplnění karty, stav baterie, aktuální nastavení a počet snímků za sekundu. Venku to sice moc neuvidíte, ale u spouště svítí zelená dioda. Modře svítí při nabíjení, oranžově při vypínání. Práce s kamerou je intuitivní a rychlá, nijak se neseká a odvádí práci dobře.

HDDrift_19HDDrift_18

Pro uchycení kamery musíte použít adaptér přišroubovaný na spodní část kamery. Ozubené kolo nabízí volbu náklonu kamery, šroubek vše dotáhne. Poté využijete buď velký držák s přísavkou s velikostí 85 mm pro spolehlivé uchycení třeba na kapotě auta, rovných plochách motorky, skútru. V balení najdete rovné a zahnuté držáky k nalepení na různé přilby nebo jiné vhodné místo.

HDDrift_15HDDrift_16

Ovládat kameru lze přes dálkové ovládání s tlačítky REC a STOP (slouží i pro focení). Nic jiného s ovládáním nevymyslíte. Při focení se hodí sekvenční spoušť. Pro uchycení na zápěstí nebo řídítka se dá použít přibalený pásek se suchým zipem. Tento pásek jsem použil k uchycení kamera přes držák, který je původně určený na široký pásek lyžařských brýlí.

Ke kameře dostanete dva druhy krytek zadní části. Krytky určitě ocením, jelikož by jinak mohla vyskočit baterie ze slotu, rovněž karta microSDHC. Zakryjí se tak sloty miniUSB, výstup HDMI a 2mm jack externího mikrofonu. Jedna krytka je zcela neprodyšná a hodí se pro vodní a zimní sporty. Druhá nabízí dvě gumové záslepky pro přístup k miniUSB a mikrofonu.

Při koupi kamery rovnou zakupte i kartu microSDHC. Dobíjení z miniUSB kabelu je rychlé, kamera vydržela nahrávat do poloviny kapacity baterie více jak hodinu. Když vypnete displej, tak to bude ještě lepší. Kameru jsem vozil na helmách na kolo i motorku, hmotnost skoro kolem 150 g není určitě zanedbatelná. S kamerou určitě zažijete skvělé momenty, přikláním se k dokoupení teleskopických držáků pro ještě efektnější záběry. Chválím otočnou část s objektivem pro jemné doladění náklonů. Za zajímavou cenu tahle kamera má určitě co nabídnout.

Jak fotí HD Drift

R379-G258-B256-EI378-ET00444-EG000R373-G256-B256-EI375-ET00412-EG000

HD Drift na kole

HD Drift na skútru

Michal Prokop na akci Red Bull Pump Riders 2012 v Praze

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=E3gx-71jXug

Reklama