Kaspersky Mobile Security: co všechno umí antivir (aplikace)

Reklama

Antivirové programy pro mobilní telefony sice stále nejsou pro uživatele příliš zajímavé, kdo chce ale mít data ve svém mobilním telefonu dostatečně chráněna, měl by do podobného typu aplikace určitě investovat. Dobrým tipem je i Kaspersky Mobile Security, který nedávno vyšel v nové verzi pro Android.

 

Ochrana před napadením virem je pouze jednou z možností těchto mobilních aplikací. Kaspersky toho umí podstatně více. Kromě ochrany dat můžete chránit i samotný mobilní telefon a zvýšit šanci, že své zařízení v případě ztráty či odcizení získáte zpět. Po přijetí textové zprávy s příslušným příkazem dokáže aplikace identifikovat polohu chytrého telefonu přes modul GSM, základovou stanici nebo nejbližší Wi-Fi síť a následně informovat majitele zařízení. V případě, že zloděj v telefonu vymění SIM kartu, funkce SIM Watch telefon automaticky zablokuje a majiteli zařízení zašle e-mail s telefonním číslem vložené karty. Funkce SIM Watch je dostupná pouze v placené verzi, ale zbývající vymoženosti můžete užívat i v případě stažení Lite verze této aplikace.

Další možností je použití tzv. White a Black Listu. Kaspersky Mobile Security nabízí filtrovací funkce pro selektivní povolení nebo zamezení komunikace, a snadno tak zamezíte hovorům a SMS od nežádoucích kontaktů. White List se zase hodí pro případy, kdy potřebujete více soukromí a nechcete být rušení od příliš mnoha osob.

Aplikace zároveň zvyšuje bezpečnost pomocí možnosti skrýt historii příchozích a odchozích hovorů, textových zpráv a seznam kontaktů. V případě potřeby lze aplikaci nastavit tak, aby tyto informace zamykala automaticky po uplynutí určité stanovené doby. Uživatel tyto údaje může navíc skrýt také na dálku, zasláním textové zprávy s příkazem na daný chytrý telefon. Program dokáže data uložená na příslušném zařízení selektivně promazávat, či je v případě nutnosti vymazat úplně. K této funkci se ale opět dostanete jen s plnou verzí programu.

Samotný antivir je pouze další součástí celé aplikace Kaspersky Mobile Security. Kromě standardního antiviru či heuristické analýzy nabízí také funkce blokování infikovaných a phishingových stránek, které využívají kyberzločinci ke krádežím dat. Celý antivir je navíc propojen s cloudovými službami Kaspersky.

Na závěr se ještě musím zmínit o ochraně celé aplikace číselným kódem, možnosti definování vlastních SMS příkazů nebo možnosti zamezení notifikací ve stavové liště systému Android.

Kaspersky Mobile Security toho zkrátka umí spoustu a možná je chyba prezentovat podobnou aplikaci jen jako antivir. Z uživatelského hlediska může mrzet jen absence češtiny a také vyšší cena. Aplikace za ni ale rozhodně má co nabídnout.

Operační systém: Android 2.2 a vyšší

Odkaz na stažení, lite verze

Cena: 189 Kč

Reklama