Každý čtvrtý Američan má tablet, boduje hlavně Android

Reklama

Každý čtvrtý obyvatel Spojených států vlastní nebo alespoň pravidelně používá tablet. Přibližně z poloviny se jedná o Apple iPad, druhou poloviny pak tvoří nejrůznější tablety s Androidem. Oproti loňsku se počet tabletů zdvojnásobil, iPad výrazně oslabil na úkor Androidu.

Americká agentura Pew Research Institute provedla průzkum mezi dospělými Američany. Vyplynulo z něj, že 25 % z nich vlastní nebo pravidelně používá tablet (např. si ho půjčuje od rodinného příslušníka). Oproti roku 2011 se jedná o více než zdvojnásobení, tehdy tablet používalo stěží 11 % osob.

Zatímco před rokem naprosto neotřesitelně kralovaly tablety od Applu (81 % pro Apple oproti 15 % pro Android), letos už je výrazně drtí přístroje s Androidem (Apple pouze 52 %, Android 48 %). Výzkumníci to vysvětlují rozmachem levných tabletů s Androidem, který umožnil pořízení tabletu i lidem neochotným investovat tolik peněz do iPadu. Mimochodem, v letošním podílu tabletů s Androidem tvoří 21 % Kindle Fire a 8 % Samsung Galaxy.

V Česku podobný průzkum zatím neproběhl, předpokládám ale, že trend by byl podobný – vzrůst absolutního počtu tabletů, zvýšený podíl tabletů s Androidem.

Reklama