Kdo má lepší zpravodajství? (srovnání aplikací)

Reklama

Zajímají vás aktuální informace? To byste určitě měli vyzkoušet některou ze specializovaných zpravodajských aplikací. Na Windows Phone jsme otestovali dvě domácí a jednu zahraniční. Kdo podává informace nejlépe?

Novinky.cz

Tato aplikace si zachovává stejný vzhled napříč operačními systémy. Na základní obrazovce vidíte vždy jen jeden článek, listováním do stran se potom dostáváte ke starším informacím. Vypadá to velmi netradičně, ke specifické kategorii zpráv se přitom nedostáváte nijak zdlouhavě, stačí se podívat do menu. Problém představuje pouze situace, kdy hledáte nějakou konkrétní zprávu, na displeji totiž nikdy nevidíte výpis více článků.

Bonusem navíc je možnost připnutí zprávy do panelu na pohotovostním displeji, zprávu také můžete sdílet e-mailem, nebo si ji prohlédnout přes internetový prohlížeč.

Odkaz na stažení

iDnes.cz

Tento program nabízí trochu jiný přístup k informacím, více se přibližuje internetovému prohlížeči. Hlavní i doplňující zprávy vidíte hned na úvodním displeji, nechybí u nich také obrázek. Zbývající zprávy jsou uvedeny už jen nadpisem. Pokud vám jich připadá málo, můžete si načíst další. Na spodu hlavního displeji pak najdete i předpověď počasí.

Další rubriky jsou uspořádané po vzoru panelů z pohotovostního displeje. Vyberete si, co vás zajímá a aplikace stáhne články. Hlavní je přes celou šířku displeje, ostatní vidíte hned pod ním, vždy obrázek a nadpis. Po otevření článku můžete rychle přepnout na další v rámci stejné rubriky, docela netradiční je použití černého pozadí s bílým písmem.

Odkaz na stažení

BBC News Mobile

Tato aplikace samozřejmě nefunguje česky, požijeme ji ale pro srovnání s českými konkurenty. Hned na úvod program zaboduje nabídkou živých, aktualizovaných panelů, základní stránka je ale hodně jednoduchá. Pouze nadpisy článků a jejich perex, nikde žádný obrázek. Jiný náhled nabízí sekce nejčtenějších článků, které vypadají jako panely z pohotovostního displeje. Program trochu zklame svými rubrikami, čtenáři mohou vybírat jen mezi domácím, zahraničním a sportovním zpravodajstvím. Jednoznačnou výhodou je naopak klidný režim, kdy program nebude otravovat novými zprávami, hodně užitečná je také možnost změny velikosti písma nebo stažení zpráv pro následné čtení v offline. Nastavení je rozhodně lepší než u české konkurence.

Odkaz na stažení

Všechny tři aplikace dokazují, že se dá zpravodajství v mobilu dělat odlišnými způsoby. Určitě nezklamal ani jeden z programů, vítězem by ale byl ten, který si od každého vezme to nejlepší.

Reklama