Knihy o mobilech: všude samý iPhone

Reklama

Podívali jsme se na pulty českých knihkupců, jaké mají v nabídce knihy týkající se mobilních telefonů. Mnoho jsme jich bohužel nenašli a ještě se většina z nich týkala produktů firmy Apple, zejména iPhonu, výjimečně iPadu. Majitelé přístrojů jiných značek asi nejsou tak náruživí čtenáři.

Tipy a triky

Tuto knihu si nekupujte, pokud s iPhonem teprve začínáte. Obsahuje totiž hodně pokročilé tipy a triky, které ze zařízení považovaného neznalými uživateli mylně za telefon, dokáže udělat herní konzoli PlayStation nebo dálkové ovládání na televizi. Tým expertů vám ukáže, jak převést a synchronizovat kompletní sbírku filmů mezi více počítači, ovládat vaši elektroniku na dálku nebo napsat vlastní aplikaci pro iPhone, a to vše bez jailbrekingu. Kniha vás naučí, jak dostat z iPhonu přesně to, co potřebujete.

 

 

 

 

Tato brožovaná, 160 stran rozsáhlá kniha popisuje práci s nejnovější verzí systému iOS (5). Obsahuje zajímavé tipy a triky pro práci s tímto systémem, naučí vás telefon ovládat tak, jak by to měl správně udělat návod od výrobce. I když je prostředí iPhonu velmi intuitivní, s velkou pravděpodobností vás v knize několik postupů překvapí. A jak už název napovídá, autor pro vás shrnul 250 nejdůležitějších tipů pro práci s iPhonem.

 

 

 

 

250 tipů a triků pro iPad, iPhone a iPod lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Tato kniha má podtitul „chybějící manuál“. Obsahuje podrobný, do několika kapitol rozčleněný, návod k ovládání vašeho telefonu. Kniha není jen prostou sbírkou tipů a triků, obsahuje i obecnější pojednání o jednotlivých problémech. Autorem je zkušený odborník na produkty Apple. Snad jedinou drobnou chybou je zastaralost operačního systému, který kniha popisuje. Pokud máte svůj iPhone aktualizovaný na verzi 5, možná se občas setkáte s drobnými odlišnostmi. Většina návodů by ale měla spolehlivě fungovat i v nejnovějších verzích.

 

 

 

Aktuální cena iPhone 3GS – průvodce s tipy a triky – Pogue David v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Produkty Apple patří k největším hitům, ať se jedná o mobilní telefony nebo třeba tablety. Na této knize není zajímavé jen to, že se jako jediná z představené nabídky věnuje tabletu, ale také fakt, že vznikla celá v Česku. Autorem je popularizátor Apple produktů Lukáš Gregor. Kniha vás pomocí výstižných, ilustrovaných postupů provede všemi zajímavými a užitečnými činnostmi na iPadu, odhalí skrytá kouzla, předvede vám nové triky, upozorní na možná úskalí. Neomezuje se přitom pouze na vestavěné aplikace, ale vybírá to nejlepší z nepřeberné záplavy aplikací třetích stran dostupných na pár klepnutí v obchodě App Store.
 
 
 

iPad lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Pro vývojáře a jiné fajnšmekry

Průvodce programováním mobilních aplikací pro zařízení s operačním systémem Android. Pravděpodobně najdete časem lepší zdroje programátorských znalostí, jako úvod do problematiky pro ty, kdo s vývojem aplikací začínají, je ale kniha v češtině neocenitelným pokladem. V jednotlivých kapitolách se mimo jiné naučíte využívat dostupné widgety a kontejnery, implementovat tlačítka a nabídky, pracovat s vlákny, aktivitami a soubory, ošetřovat chyby a výjimky, ukládat uživatelská data a nastavení, přistupovat ke službám pracujícím se zeměpisnou polohou nebo odladit aplikaci pro různá rozlišení.

 

 

Android 2 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Další kniha pro vývojáře, tentokrát začátečníky v programování pro operační systém Apple iOS. S touto knihou se postupně na jednoduchých příkladech naučíte, jak vytvořit funkční program. V 18 kapitolách projdete všemi důležitými oblastmi, mimojiné tak zjistíte, jak implementovat přepínače, tlačítka a nabídky, kterak využívat automatickou rotaci a změny velikosti, naučíte se navrhnout ergonomický layout aplikace, ukládat uživatelská data a nastavení nebo snadno vytvořit grafické ovládací prvky. Kromě toho zvládnete použít ve vlastní aplikaci vestavěný fotoaparát nebo navrhnout a vytvořit interaktivní dotykové ovládání aplikace.

 

 

iPhone SDK, Průvodce vývojem aplikací pro iPhone a iPod touch lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Patrick Zandl, zakladatel prvního mobilního webu v České republice (mobil.cz), aktuálně šéfredaktor webu Lupa.cz připravuje shrnující knížku o historii značky Apple. Zaměří se přitom na přelomové technologie, kterými společnost nakousnutým jablkem v logu změnila svět (a které ostatní s odstupem času kopírovali), a to, jak na tyto změny reagovaly další společnosti. I když se kniha věnuje Applu jako celku, největší důraz je kladen na mobilní telefony. Kniha by měla vyjít koncem prázdnin.

 

 

 

 

Apple: cesta k mobilům lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Do přehledu knih o mobilních telefonech patří bezpochyby i tato publikace zabývající se programováním pro operační systém Symbian. Pozor ale, věnuje se dnes již nepoužívaným verzím UIQ a S60. Samotná kniha vyšla v češtině v roce 2006, anglický originál je tedy ještě starší. Pokud se chcete věnovat vývoji aplikací pro aktuálně používané verze Symbianu 3 (Symbian Anna, Nokia Belle), poohlédněte se raději jinde.

 

 

 

 

Programujeme aplikace pro Symbian OS v jazyce C++ lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama