Kolik dat lidé skutečně chtějí? Ušetřeno to ví

Reklama

Ušetřeno.cz zveřejnilo statistiky nejčastěji požadovaných tarifů. Ukazuje se, že naprostá většina lidí neomezená data nepotřebuje a vystačí bez problému s jedním či dvěma gigabajty.

Z 56 tisíc zájemců, kteří si na webu Ušetřeno.cz letos nechali doporučit nejvhodnější tarif, chtělo 43 % tarif s maximálně 1,5 GB dat. Dalších 44 % se vešlo do limitu 3 GB (konkrétně 21 % chtělo přesně 1,5 GB a 23 % chtělo něco mezi 1,5 GB a 3 GB). Pouze zbylých 13 % by chtělo dat více.

Mnohem více lidi trápí volání a zprávy. Tam chce neomezené možnosti plných 46 % lidí (a kombinují k tomu nejčastěji právě 1,5-3 GB dat). Se stovkou minut a stovkou SMS vystačí asi 28 % lidí (a datově by si nejčastěji přáli méně než 500 MB dat).

Na vině jsou samozřejmě do značné míry operátoři. Tak dlouho z různých důvodů škrtili mobilní data, až nás dovedli do situace, kdy si většina lidí nedokáže představit, k čemu by jim data v mobilu mohla být, případně si našli nejrůznější obezličky typu Wi-Fi. Možná také považují data za něco tak drahého, co radši ve svém tarifu oželí. Uvidíme, jak se situace změní po aktuálně probíhajícím uvolnění přiškrcených kohoutů, které začalo spolu s letními prázdninami.

Reklama