Kolik dat skutečně potřebujete? [výsledky vánočního pokusu Vodafonu]

Reklama

Vodafone v rámci předvánoční akce zkoušel, kolik lidé potřebují dat, když se mohou utrhnout ze řetězu. Všem automaticky obnovoval FUP podle jejich libosti. Nyní akce skončila a přinesla několik rekordmanů.

Uživatelé služby Data nad rámec balíčku měli v předešlých dvou měsících možnost otestovat rychlý mobilní internet bez jakéhokoliv omezení. Prosincový datový provoz se díky tomu oproti loňskému prosinci zvýšil o 300 %.

Několik zákazníků dokonce dosáhlo datového přenosu vyššího než 1 TB. K největšímu vytížení sítě došlo až v předposledním týdnu akce, konkrétně 4. ledna 2015. Nejaktivnější byli internetoví surfaři ve večerních hodinách, přesněji mezi 20. a 21. hodinou. Z regionů se nejvíce surfovalo v Praze, Středních Čechách, Jihomoravském a Ústeckém kraji.

Z výsledků tohoto malého pokusu zatím Vodafone nevyvodil žádné důsledky. Po skončení akce obnovil všem zákazníkům celý limit FUP, i když už jim nezbývalo celé zúčtovací období. Alespoň pro ně nebude ten pád z neomezeného světa do toho skutečného tak tvrdý.

Reklama