Kolik je na světě smartphonů? Více než miliarda!

Reklama

Na světě je už více než miliarda smartphonů, přičemž ostatních telefonů byste napočítali přibližně pět miliard. Česká republika nezůstává pozadu, přinejmenším O2 hlásí rostoucí podíl smartphonů ve své síti. Ukraťte si poslední pracovní den zajímavými statistikami.

Nejprve jak rychle smartphony v síti O2 přibývají. Podle zprávy operátora tvoří telefony s operačním systémem takřka  tři čtvrtiny (72 %) všech nově prodávaných přístrojů. Celkově již v síti O2 pracuje 25 % chytrých telefonů, což po přepočtu na fyzická zařízení dává něco přes milion a čtvrt.

Samozřejmě, řada lidí bere smartphone jako normální telefon a při jeho výběru nijak nerozlišuje, že má operační systém. Najdou se ale i tací, a není jich málo, kteří svůj mobil umí využít naplno. Nebo aspoň skoro naplno. Tomu odpovídá další zajímavé číslo – 900 tisíc zákazníků O2 aktivně používá internet v mobilu.

V podílu smartphonů jsme předstihli svět. Odhaduje se totiž, že celosvětově funguje 6 miliard telefonů (85 % populace už volá), z toho o něco více než miliardu tvoří chytré mobily. Ve světě je tedy smartphonů pouze 17 %, musíme si ale uvědomit, že se do této statistiky počítají i rozvojové země, jako je Afrika nebo Indie.

Reklama