Konec ztraceným klíčům: Nokia Treasure Tag

Reklama

Ztrácíte pořád klíče? Máte neustálý strach, že vám někdo ukradne batoh? Pak si pořiďte zajímavé NFC udělátko Nokia Treasure Tag, které vás všech těchto problémů zbaví. Exkluzivně pro Windows Phone je k dispozici i aplikace s živou dlaždicí.

Už od dubna si budete moci za 24,90 eura (asi 750 Kč) ve žluté, bílé, černé a tyrkysové barvě pořídit zajímavé zařízení Nokia Treasure Tag. Jeho rozměry jsou vskutku miniaturní – 30 × 30 × 10 mm s hmotností 13 g. Tuto malou krabičku můžete připnout na klíče nebo na batoh, případně libovolnou jinou věc, u které to dává smysl.

Nokia-Treasure-Tag-feat

Následně musíte Treasure Tag spárovat se svým telefonem. K tomu stačí jednoduchý dotyk s využitím technologie NFC nebo vyhledání Smart Tagu z vašeho mobilu přes bluetooth. Právě bluetooth slouží ke komunikaci mezi telefonem a Treasure Tagem. Jakmile se od sebe obě zařízení vzdálí na větší vzdálenost (neboli dojde k přerušení komunikace přes bluetooth), začnou obě vydávat zvuk, takže je snadno najdete.

Nokia-Treasure-Tag-in-post

Už nikdy neopustíte byt bez klíčů, už nikdy vám nikdo nepozorovaně neodnese batoh. Nokia Treasure Tag vydrží šest měsíců, poté budete muset vyměnit klasickou knoflíkovou baterii. Veškeré informace o spárovaných Treasure Tazích uvidíte přímo na displeji svého mobilu.

Reklama