Konečně! Aktualizace Symbian Belle pro chytré Nokie ke stažení

Reklama

Spousta majitelů smartphonů Nokia netrpělivě vyhlížela slibovanou aktualizaci se Symbianem Belle, který nahradí dosavadní Symbian 3 a Anna. Právě se dočkali, Nokia ji šíří prostřednictvím aplikace Nokia Suite, takže je potřeba počítač. Máme návod krok za krokem.

Symbian Belle známe z Nokií 700 a 701, nyní se stejné prostředí objeví v řadě dalších Nokií. Aktualizace na Nokia Belle (slovo Symbian se opouští) se dá stáhnout pro telefony Nokia N8, C7, E7, X7, C6-01, E6, Oro; pro model 500 se připravuje během následujících týdnů.

1. Proč aktualizovat? Nokia Belle přináší lepší grafiku, více možností operací s widgety, jejich jiný vzhled, stahovací lištu a další drobnosti. Zvýšit by se měl výkon telefonu a jeho odezva. Aktualizace se týká i telefonů zakoupených u operátorů.

2. Pro instalaci Nokia Belle potřebujete počítač s internetem a nainstalovaným balíkem Nokia Suite. Synchronizační balíček Nokia Suite jsme popsali v našem článku, slouží právě mimo jiné k aktualizace nainstalovaných aplikací a firmwaru mobilu.

3. Před připojením mobilu nezapomeňte do něj dát nějakou SIM, jinak se proces nerozjede. Po připojení mobilu přes microUSB kabel spusťte aplikaci Nokia Suite a pak NástrojeAktualizace softwaru, nebo přes ikonu se zelenou šipkou.

3. Následující dialogové okno vyhledá aktualizace mobilu i Nokia Suite. Přestože neukáže dostupné aktualizace, pokračujte dle popisku na odkaz „přeinstalovat software“.

4. Po ověření stavu mobilu a nabídne zálohování obsahu mobilu. Tady záleží na vašich preferencích, samozřejmě se to doporučuje. Záloha se týká kontaktů, zpráv, záložek, kalendáře, poznámek.  Další krok instalace zahrnuje stažení skoro 300MB balíku s aktualizací do počítače, v případě N8 se vešel do 291 MB, u E7 hlásil 313 MB.

5. Následná instalace do mobilu je záležitostí asi 10 minut, nezbytný restart a závěrečná hláška potvrzuje úspěšnou instalaci.

Prostředí Nokia Belle jsme zkoušeli u Nokie 701, přečtěte si recenzi.

Reklama