Konečně: Instagram má verzi i pro Windows Phone

Reklama

Majitelé Nokií a dalších telefonů s operačním systémem Windows Phone 8 mají důvod k oslavě. Po dlouhém čekání je totiž i pro jejich telefon k dispozici oficiální aplikace spravující sociální síť Instagram. Zatím sice jen v beta verzi, ale i to se počítá.

WP_Instagram_1

Instagram je ke stažení v obchodě s aplikacemi pro Windows Phone a je samozřejmě zcela zdarma. Aktuální aplikace je určena pro operační systém Windows Phone ve verzi 8, majitelé např. mobilu Nokia Lumia 800, který má Windows Phone jen ve verzi 7.8, mají zatím smůlu.

Instagram pro Windows Phone stáhnete například z tohoto odkazu nebo QR kódu.

download1

Tip: Nevíte, co je Instagram? Podívejte se na náš návod.

V aplikaci najdete celou řadu bezplatných filtrů pro úpravu fotek do té správné „hipsterské“ podoby. Aplikovat je můžete jak na fotky právě vytvořené, tak na starší fotky uložené v telefonu. Fotky následně můžete sdílet na různé sociální sítě včetně iž zmíněného Instagramu.

WP_Instagram_2

Aplikace Instagram nabízí přehled fotek vašich přátel, můžete lajkovat a komentovat. Nahraná videa se dají snadno přehrát se zvukem, bohužel v našem případě nejde video přidat, zřejmě je to způsobeno betaverzí programu.

Instagram_1Instagram_15

Z původních fotek se nabízí ořez libovolné části. Fotky najdete kdekoliv v paměti mobilu nebo karty. Právě menu při procházení nevypadá nicmoc.

Instagram_9Instagram_8Instagram_10

Když budete přidávat svoje fotky, můžete doplnit lokaci pořízení a dopsat vhodný popisek.

Instagram_14Instagram_13Instagram_12Instagram_11

Ve fotkách na Instagramu lze vyhledávat dle klíčových slov nebo uživatelů.

Instagram_3Instagram_2

Při procházení nastavení najdete třeba možnost aktivace živé dlaždice. Nechybí výpis poslední aktivity uživatelů, vašich přátel.

Instagram_7Instagram_6Instagram_5Instagram_4

Reklama