Korejské čtyřjádro – LG Optimus G [první pohled]

Reklama

Čtyřjádrový mobil s Androidem, to je nové LG Optimus G. Na našem trhu se sice objeví až na konci prvního čtvrtletí roku 2013, my jsme ale měli už nyní možnost krátce otestovat verzi, kterou výrobce aktuálně prodává ve své domovské Jižní Koreji.

LG Optimus G je designově klasický černý kvádr s velkým dotekovým displejem. Rozhodně neoplývá přehnaným množstvím tlačítek, příznivci klasické klávesnice si i v tomto případě musí nechat zajít chuť.

Displej má úhlopříčku 4,7″, což znamená rozměry 61 × 102 mm. Zobrazuje samozřejmě 16 milionů barev, méně bychom už dnes u top modelu ani neočekávali. Obraz je velmi jasný, displej je totiž údajně přilepen těsně u odolného krycího sklíčka a navíc používá technologii True HD IPS LCD. Jelikož displej slouží jako hlavní vstupní zařízení telefonu, je dotykové s kapacitní technologií.

Jako operační systém byl použit Android ve starší verzi 4.0. Update na novější verzi zatím není úplně jistý, na internetu se objevilo několik spekulací, že Optimus G nic novějšího nedostane. Výrobce ale s updatem rozhodně počítá, nechme se tedy překvapit.

O svižný chod telefonu se stará čtyřjádrový procesor Snapdragon s taktovací frekvencí 1,5 GHz. K běhu systému, jakožto i doinstalovaných aplikací, slouží dvougigabajtová operační paměť. LG Optimus G sice nepodporuje paměťové karty, jeho vnitřní paměť s kapacitou 32 GB vás ale pravděpodobně více než uspokojí.

Samozřejmostí je podpora všemožných datových technologií včetně LTE, výrobce nezapomněl ani na Wi-Fi. Jedinými dvěma konektory jsou 3,5mm jack pro připojení sluchátek a univerzální microUSB. Ten poslouží k nabíjení, propojení s počítačem nebo třeba s televizorem prostřednictvím MHL.

LG Optimus G

Rozměry: 131 × 72 × 8 mm, 147 g
Displej: 4,7″, 768 × 1280 bodů, 16 mil barev, IPS LCD
Procesor, systém: 4 jádra, 1500 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 2048 MB, 32000 MB, ne
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 13 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
neprodává se

Optimus G dále podporuje NFC, takže s ním v nejbližší budoucnosti bezhotovostně zaplatíte. Jako u jiných NFC mobilů LG najdete v krabici NFC tagy, které můžete rozmístit po bytě a naprogramovat k nim různé funkce (např. telefon odložený na NFC tag přilepený na nočním stolku může automaticky aktivovat budík).

V seznamu parametrů mě zaujala vysoká kapacita baterie, 2 100 mAh. Praktickou výdrž samozřejmě posoudíme až po delším testu, vzhledem k velkému displeji a množství datových technologií nejspíš nebude nijak úchvatná, kapacita je ale tabulkově výborná.

Jak fotí 13Mpx fotoaparát?

Jedním z hlavních lákadel modelu LG Optimus G je bezpochyby třináctimegapixelový fotoaparát s hlasovým ovládáním a časovanou samospouští.

Testovací snímky byly vytvářeny ve špatném zářivkovém světle zasedací místnosti, přesto bych očekával o něco vyšší kvalitu zejména v barevném podání a zaostření.

LG Optimus G navíc natáčí FullHD video. Podívejte se, nakolik vás zaujme.

Reklama