Koukáte často na mobil? Naučte se při tom anglicky!

Reklama

Aplikace WordBit se napojí na vaši zamykací obrazovku. Kdykoliv se kouknete na nové zprávy na Messengeru nebo jen podíváte, kolik jen hodin, naučíte se nové slovíčko. Denně jich tak promrskáte desítky až stovky.

Aplikace WordBit je k dispozici v angličtině a němčině. Obsahuje tisíce slov, které můžete vybírat podle úrovní (ve vzestupném pořadí: A1, A2, B1, B2, C1, C2) nebo témat. Klidně můžete zkombinovat více úrovní současně nebo se zaměřit jen na slovíčka, která neznáte.

Právě v posledním uvedeném slově je klíč k úspěchu. Aplikace vás nijak netestuje a spoléhá na vaši vlastní čestnost. Při každém odemknutí telefonu zobrazí jedno slovíčko a jeho český význam. K tomu přidá totéž slovíčko ve větném kontextu, opět s překladem. Slovíčko i větu si můžete nechat přeříkat se správnou výslovností.

Následně pak musíte zvolit, jestli slovíčko stoprocentně znáte, jste si občas nejistí, nebo je pro vás příslovečnou vesnicí v dalekém Španělsku. Dokonale známá slova projdete samozřejmě jen jednou, ta ostatní vám telefon tu a tam připomene. Nebo si je můžete procházet ve volných chvílích.

Teprve poté, co označíte, do jaké míry slovo znáte, se telefon odemkne. Pokud máte volnou chvíli, můžete si klidně projít slovíček více. Záleží jen na vás, kolikrát za den berete telefon do ruky. Já jsem se při několikatýdenním testování dostal na denní průměr asi 80 slovíček. A to už se vyplatí.

Reklama