Který telefon vybrat: Samsung Galaxy S II nebo Galaxy S III?

Reklama

Vybrat si novinku Galaxy S III, nebo využít klesající ceny stále velmi výkonného Samsungu Galaxy S II? To je otázka, na kterou momentálně hledá odpověď nejeden uživatel. Snad vám v rozhodování pomůže náš názor.

Samsung Galaxy S III je přinejmenším po hardwarové stránce nejlepší současný mobil. Proti svému předchůdci ale situaci nemá nijak lehkou, i Galaxy S II patří mezi stále velmi výkonné smartphony. Navíc s mnohem příznivější cenou než novinka. Jak se tedy rozhodnout?

Design a rozměry

V obou případech se jedná o velmi tenké telefony, S II je navíc ještě o pár gramů lehčí. S III je ovšem o pořádný kus větší mobil a to už Galaxy S II nebyl žádný drobeček. Důkladně zvažte, jestli je pro vás používání takto velkého mobilu ještě pohodlné.

Základní odlišnosti ve vzhledu jsou patrné na první pohled, S III má jednoznačně zakulacenější tvary, odlišné je také hlavní hardwarové tlačítko pod displejem.

Telefony jsou plastové, S III má ovšem zadní kryt polykarbonátový, což mu zajišťuje vyšší odolnost. Novinka je také podle prvních uživatelských zkušeností náchylnější na zachytávání otisků prstů. To určitě není pozitivní vlastnost.

Displej

Pokud sázíte na maximální úhlopříčku, musíte preferovat novou S III. Měřeno v milimetrech, má neskutečných 122 mm, oproti 108 mm u S II. Zlepšilo se také rozlišení displeje (i přes jeho větší velikost) a o trochu lépe se dá hodnotit i čitelnost na slunci a možnost úpravy sytosti barev. Na displej Galaxy S III se prostě kouká o trošku lépe.

Větší displej pochopitelně znamená také přehlednější prohlížení internetu, pohodlnější psaní.

Výkon

Tady není co řešit, čtyřjádrový procesor umí víc než starší dvoujádro. Prozatím si ale žádných výraznějších rozdílů v rychlostech telefonů nevšimnete. Pro Galaxy S II hovoří fakt, že má stejně velkou paměť RAM, oba mobily se také dají nakrmit paměťovými kartami a ještě tak zvýšit mnohagigové interní úložiště.

Samsung Galaxy S III 32 GB

Rozměry: 137 × 71 × 9 mm, 133 g
Displej: 4,8″, 1280 × 720 bodů, ? barev, Super AMOLED
Procesor, systém: 4 jádra, 1400 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1000 MB, 32000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack HDMI
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace

Jednoduché rozřešení nenabízí ani porovnání fotoaparátů a videa. Snímky mají velmi podobné barevné podání, větších rozdílů si všimnete snad jen u fotek interiéru při slabším osvětlení. Kvalitou ale ani jeden z mobilů výrazně svého soka neporáží.

Samsung Galaxy S II

Rozměry: 125 × 66 × 9 mm, 116 g
Displej: 4,3″, 800 × 480 bodů, 16 mil barev, Super AMOLED
Procesor, systém: 2 jádra, 1200 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1000 MB, 16000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace

Zásadní odhalení nenabídne ani kapacita či výdrž baterie. Oba telefony jsou na tom o poznání lépe než konkurence jiných značek, i při intenzivnějším používání se můžete dostat k 1,5 dne. Podrobnější specifikace hledejte v našem katalogu.

Závěr

Galaxy S III je bez diskuze mobil s větším potenciálem, lepším displejem a vyšší cenou. Důležitou vlastností je ale také spousta drobných možností a úprav, které budete postupně objevovat při jeho používání. Zmínit se dá 50 GB prostoru na Dropboxu, chytrý pohotovostní stav, kdy mobil pozná, že se na něj díváte a nepohasne displej, snadnější listování dlouhými seznamy atd. Jednotlivé možnosti probereme samostatně v recenzi. Navíc nemusíte řešit aktualizaci Android na verzi Ice Cream Sandwich.

Samsung i9300 Galaxy S III 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Galaxy S II bude ještě dlouho patřit mezi ty lepší telefony. Být jeho majitelem, výrobce by mě asi k nákupu novějšího smartphonu zatím nepřesvědčil. Jinak by ale záleželo pouze na tom, nakolik jsem limitován finančními možnostmi.

Samsung i9100 Galaxy S II lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama