Kvalita v elegantním balení: Huawei Ascend G6 LTE [recenze]

Reklama

Skvělý fotoaparát i displej, funkce, které osloví i náročnější uživatele a podpora LTE, to vše nabídne Huawei Ascend G6 LTE.

První, co vás na tomto telefonu upoutá, je jeho elegantní vzhled. Stříbrné boky vyvolávají dojem, že držíte v ruce mobil mnohem vyšší cenové kategorie a dámy budou rády za zajímavé barevné varianty. Snaha designéru o „jednoduchou eleganci“ je zřejmá již při prvním setkání. Všemu vévodí rovné linie a nikdy není nic navíc, zaoblená je pouze spodní část telefonu a příjemná je i tloušťka 7,85 mm.

HuaweiAscendG6_2HuaweiAscendG6_3

Zadní strana je matná, takže neočekávejte nechtěné otisky prstů, nalezneme zde i fotoaparát, který je výhodně zabudován lehce pod úroveň krytu, což zabraňuje poškrábání. Jedná se foťák rozlišením 8 Mpx, integrovaným bleskem, světelností F2.0 a infračerveným filtrem z modrého skla.

HuaweiAscendG6_6HuaweiAscendG6_5

Znamená to, že se můžete těšit na skvělé fotky s výjimečným rozlišením, což je zřejmé hlavně při focení makra nebo krajiny. Pokud rádi fotíte nejen krajinu, ale i sebe a své přátele, oceníte i kvalitní 5Mpx přední fotoaparát, umožňující zachycovat panoramatické autoportréty.

HuaweiAscendG6_8HuaweiAscendG6_7

A jestli vám nestačí jen fotka, ale zároveň nechcete nahrávat video, je v mobilu připravena funkce Sound and Shot, která umožní k fotografiím nahrávat i krátké zvukové záznamy. Zároveň můžete řídit snímání i hlasem a jednoduše říci svému mobilu, aby právě začal fotit. Fotoaparát a celé jeho zpracování se tedy opravdu povedlo.

HuaweiAscendG6_12HuaweiAscendG6_13

Pochválit si zaslouží i 4,5“ IPS incell displej s qHD rozlišením a 16 miliony barev. Na něm si skvěle vychutnáte sledování videa i procházení svých oblíbených stránek. Díky velikosti se dobře ovládá i jednou rukou. Barvy jsou přirozené a rozlišení skvělé. Výborná je čitelnost na slunci i pozorovací úhly.

HuaweiAscendG6_4HuaweiAscendG6_9

V prostředí telefonu vás přivítá operační systém Android 4.3 Jelly Bean s nadstavbou od Huawei, která se jmenuje Emotion UI 2.0 Lite. Zvyknete si na něj velmi rychle a ovládání je snadné, přizpůsobit si můžete úplně vše od tapety, přes přechody obrazovek až po design ikon. Pokud chcete ještě jednodušší prostředí, můžete si nastavit zjednodušený režim Simple UI, který Vám nabídne dlaždicové menu nejpoužívanějších aplikací.

HuaweiAscendG6_10HuaweiAscendG6_11

Další chválu si zaslouží i ostatní aplikace, velmi pěkně zpracovaná galerie s možností třídění nebo hudební přehrávač, kdy můžete hudbu regulovat i ze zamčené obrazovky, případně tvořit playlisty dle nálady.

Huawei_Ascend_G6_d1Huawei_Ascend_G6_d2Huawei_Ascend_G6_d3

Pokud chcete mít nad vším kontrolu, potěší vás Správce telefonu, který je již součástí prostředí. Sami můžete kontrolovat nastavení a optimalizovat váš telefon. Huawei vás sám upozorní na aplikace náročné na spotřebu baterie, nebo nesprávně ukončené. Řídit zde můžete i Úsporu energie, kdy si nastavíte, zda chcete omezit využívání procesoru, na výběr máte ze tří módů (Inteligentní, Maximální výdrž a Normální). Dále můžete využít: Filtr nechtěného obsahu, Čištění úložiště, Správce oprávnění, Síťové aplikace a další.

Huawei_Ascend_G6_d5Huawei_Ascend_G6_d7Huawei_Ascend_G6_d8

Při surfování po internetu nebo hraní her potěší rychlost, s jakou telefon pracuje a zároveň určitě oceníte i absenci zahřívání telefonu, to je téměř neznatelné. Když už jsme u surfování po internetu, tento mobil podporuje i 4G, takže vše může být ještě rychlejší. Samozřejmostí se již dnes stává funkce NFC a USB 2.0 High Speed.

Huawei_Ascend_G6_f1Huawei_Ascend_G6_f2Huawei_Ascend_G6_f3Huawei_Ascend_G6_f4Huawei_Ascend_G6_f5Huawei_Ascend_G6_f7 Huawei_Ascend_G6_f6Huawei_Ascend_G6_f9

Co mile překvapí, je výdrž telefonu. Při hraní her a surfování na internetu můžete mobil používat i dva dny. Pokud nepatříte mezi ty, kteří mají telefon stále přilepený k ruce, vydrží vám baterie o kapacitě 2 000 mAh i čtyři dny. Doba nabíjení je něco kolem tří hodin.

Oproti minule testovanému Huawei Y550, zde již aplikace Messenger fungovala správně, ale stále jsem se nezbavila padání aplikace Email od Seznamu a vyskakování hlášky „Aplikace Kontakty přestala pracovat“.

Závěr

Za čtyři tisíce získáte telefon s podporou LTE, výborným displejem a skvělým fotoaparátem, to vše v luxusně vypadajícím balení. Klady převáží zápory a občasné záseky v Galerii nebo vyskakující hláška z Kontaktů nebudou překážkou, když si vzpomenete na svižnost prostředí nebo výdrž baterie.

Plusy: Přizpůsobení horní lišty, výkon, notifikační dioda, automatická regulace jasu, výdrž, displej, design, fotoaparát

Minusy: Padání některých aplikací, hmotnost, kvalita reproduktoru, záseky v galerii

 

Reklama