Laboratoř Vodafone podpoří rehabilitace ve virtuální realitě

Reklama

V osmém ročníku akceleračního programu Laboratoř Vodafone zvítězila aplikace VR Vitalis. Ta prostřednictvím virtuální reality pomáhá pacientům po úrazech a operacích s rychlejším přístupem k rehabilitaci.

Tvůrci projektu od Laboratoře obdrželi mimo ocenění také šek na třicet tisíc korun, které jim pomohou v dalším vývoji. Vítězná aplikace VR Vitalis je již zavedenou formou rehabilitačního cvičení ve virtuální realitě pro pacienty s různými diagnózami.

Již dnes ji využívají některé lázeňské areály a její tvůrci jednají i s dalšími možnými klienty z řad fyzioterapeutů, nemocnic, lázní nebo domovů pro seniory, kterým aplikace může pomoci nahradit chybějící fyzioterapeuty. Aktuálně má k dispozici 10 cvičících modulů zaměřených na kognitivní funkce, rehabilitace horních končetin, nácvik chůze, ale i relaxace a další.

Nastavení celé aplikace zabere jen pár minut. Lze v ní vybrat polohu, v jaké bude člověk cvičit, jazyk a následně ještě prostředí. Cvičit tak lze v parku, ve vesmíru nebo nad mořem. Do budoucna tvůrci aplikace připravují také administrační systém pro fyzioterapeuty, kde bude možné pacientům nastavovat a vybírat cvičení a analyzovat jejich postup. Současně připravují cloudovou verzi s časovým předplatným.

Reklama