Lamax Sentinel2 – hudba bude hrát všude [recenze]

Reklama

Poslech hudby doma nebo na výletu můžete svěřit přenosnému odolnému reproduktoru. Zvládne hrubší zacházení i ovládání špinavýma rukama, hrát bude od rána až do noci.

Lamax Sentinel2 je jedním z mnoha přenosných reproduktorů na trhu, s cenou 1 190 Kč (Electro World) stojí určitě za pozornost. Robustní zpracování konstrukce (rozměry 190 x 65 x 50 mm a hmotnost 525 g) se vyznačuje gumovým povrchem a odolností IP67 proti vodě a prachu, otestováno také na pláži u moře. Díky gumě se reporudktor jistě drží, ovšem počítejte, že guma chytá pracha nečistoty. Ale proč je třeba neopláchnout pod vodou, že ano. Nakonec zjistíte, že hraje i ponořený 🙂

Tělo Lamaxu poskytuje masivní výklopné očko k zavěšení ve stanu, na batoh či jinam, rozhodně poskytuje jistotu, že něco vydrží. Dále vepředu sídlí pevná kovová mřížka reproduktoru, na boku pak připojíte USB-C nabíječky či 3,5mm jackem jiný zdroj hudby. Dokonce vložíte microSD kartu a hrajte přímo z ní! Kromě bluetooth 5.0 podporuje spojení s jinými sentinely, hrát můžou všechny současně.

I sám reproduktor tvrdí muziku, uslyšíte základ basové složky, ale konstrukce je jako ozvučnice samozřejmě menší a tak si spíše užijete zřetelný zpěv, mluvené slovo, solidní výšky a středy. Hlasitost je určitě za jedna, troufne si na větší místnosti, kanceláře, třídy… Při maximální úrovni pak samozřejmě trochu chrčí. Výdrž na baterii se udává 24 hodin, na občasný například hodinový poslech denně tak nemusíte nemusíte nabíjet hodně dlouho.

Zapínání a ovládání hudby najdete nahoře, stejně tak můžete telefonovat, Sentinel nabídne i mikrofon. Tlačítka jsou opět součástí gumového povrchu, tisknou se ale spolehlivě, jen si musíte osvojit jejich symboly, které nejsou moc čitelné. LED indikátor ukáže nabíjení i spárování, to potvrzuje reproduktor znělkou.

Závěr

Celkový dojem z reproduktoru je dobrý, mohl třeba mít navíc FM rádio anténu, pro párování se třeba může hodit NFC, někmu třeba chybí nějaké LED podsvícení. Ale to jsou drobnosti, které rozhodně nezkazí radost z hudby kdekoliv na výletě nebo za školou. Sentinel odolá drsnému zacházení a špinavý jej snadno umyjete pod vodou.

 

Za zapůjčení reproduktoru děkujeme Electro World.

Reklama