Lamí Firma: virtuální tarif pro malé firemní zákazníky

Reklama

Virtuální operátor Lama Mobile nabízí nový tarif pro firemní zákazníky. Nese označení Lamí Firma a kromě výhodného volání a psaní zpráv nabízí výměnou za poměrně vysoký měsíční paušál bezplatné volání v rámci firemní sítě.

Lamí Firma stojí 89 Kč na SIM kartu měsíčně, takových karet si do firmy můžete pořídit nejméně pět, nejvýše pak deset. Mezi těmito kartami „napsanými“ na jednu firmu si následně voláte zdarma. Na první pohled to vypadá výhodně, ale pouze do okamžiku, než si spočítáte, kolik musí každá karta provolat.

Volání mimo firemní síť je totiž zpoplatněno částkou 1,50 Kč/min, stejnou cenu si Lama Mobile naúčtuje i za odeslání textové zprávy. Prostým vydělením tak zjistíte, že aby se vám firemní tarif vyplatil, musí každá karta realizovat v průměru 60 odchozích minut v rámci firemní sítě.

Tyto minuty samozřejmě může realizovat kterákoliv karta, jde pouze o průměrnou hodnotu. Klidně můžete mít firmu, v níž jeden pracovník dispečinku obvolává devět terénních pracovníků, zatímco oni zpět v podstatě nevolají. Na jedné kartě tak musí provolat 600 minut, aby mu vyšel průměr 60 min/kartu.

Reklama