Leagoo Elite 1: stylovka s LTE [recenze]

Reklama

Za 6 tisícovek si můžete koupit elegantní mobil z Číny, který má zlaté boky, odolné sklo a pevnou konstrukci. Potěší 3 GB RAM a rychlý Android.

LeagooElite1 _1

Leagoo Elite 1

Rozměry: 144 × 70 × 8 mm, 133 g
Displej: 5″, 1080 × 1920 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD
Procesor, systém: 1500 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 3000 MB, 32000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 16 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena LEAGOO Elite 1 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Leagoo Elite 1 se umí zalíbit hned po zakoupení. Z bílé krabičky na vás vypadne bílý mobil se zlatými boky, pak několik krabiček s příslušenstvím. Obsahuje špunty, USB kabel, redukci microUSB-USB třeba pr oexterní disky, samozřejmě nabíječka. Navíc i dvě ochranné folie na displej, ale ty asi potřeba nejsou, jelikož sklo Gorilla Glass 3 vypadá i po týdnech používání v pořádku.

Konstrukce

LeagooElite1 _2LeagooElite1 _10

Telefon se v ruce drží parádně, je příjemně lehký a dobře vyvážený. Hraně jsou viditelně seřezány a tak to není nějaké zaoblené „mýdlo“. Bílá barva skvěle ladí se zlatou na bocích, vizuální tedy super dojem.

LeagooElite1 _9LeagooElite1 _11

Displej

Hlavní roli na přední straně má 5palcový displej s jemným rozlišením, IPS technologie podává dobrý obrza i na světle, podsvícení reguluje automatika nebo majitel ručně. Povrch displeje se moc nepatlá, a celkový dojem tak nekazí

Tlačítka a další

Nad displejem kromě čidla světla poblikává vícebarevná LED. Svit má spíše decentní, na světle viditelný a v noci zbytečně neruší. Nechybí samozřejmě přední fotoaparát na selfie. Pod displejem se užije jedno hardwarové tlačítko, které obsahuje moderní čtečku otisků pro zabezpečení mobilu. V menu mobilu najdete pokyny, jak nahrát otisky do mobilu a pak můžete přidržením prstu mobil odemykat. Funguje téměř na 100 % a celkem rychle. Fanoušci takových vychytávek budou spokojeni.

LeagooElite1 _3LeagooElite1 _4

Po stranách tlačítka se schovala senzorová tlačítka pro menu a návrat. Jejich podsvícení schytá kritiku, jsou téměř neviditelná, navíc je nelze prohodit mezi sebou, musíte si zvyknout, že vlevo je kontextová nabídka a vpravo šipka. Útěchou je, že reagují spolehlivě.

LeagooElite1 _8LeagooElite1 _7

Spodní hrana obsahuje dvě mřížky a jediný reproduktor, ta druhá je na parádu. Samozřejmě tu máme microUSB k nabíjení. Nahoře zbývá 3,5mm jack na sluchátka. Pro vyndání šuplíčku pro SIM a microSD je třeba špendlík nebo jiný ostrý nástroj, konstrukci nelze tradičně rozmontovat, nebo odsunout nějaký kryt. Kromě microSD můžete vložit druhou SIM a mít z mobilu dualSIM! Vnitřní paměť 32 GB by i tak mohla vystačit a není třeba kupovat microSD.

LeagooElite1 _6LeagooElite1 _5

Na pravém boku tak zbývá dvojite tlačítek hlasitosti a jedna klávesa zámku. Hodně potěší tradiční spoušť fotoaparátu, to už se moc nevidí. Konstrukce telefonu není voděodolná, ale pochválím její pevnost, snadno ji v kapse nijak nezkroutíte nebo jinak nepoškodíte.

Hardware, systém, funkce

8 jader procesoru s takty 1,5 GHz dobře ladí se 3 GB RAM. Chod prostřeíd Android 5.1 je bez nějakých záseků, v prostředí se připravte na nedokonale přeložené nabídky do češtiny, ale jde se v tom vyznat. Android se dá vyladit několika tématy, ze zamykací obrazovky spustíte vybrané aplikace a funkce.

LeagooElite1_displej_1LeagooElite1_displej_2LeagooElite1_displej_3

Hlavní menu je tu rozloženo se zástupci a widgety dohromady na pohotovostních displejích. Takže stačí rolovat dokola a najdete vše potřebné. Konfigurovat se dá ovládání gesty, chytré náhledy oken aplikací a spoustu dalších. Nic z toho není potřeba mít, mobil je použitelný i bez těchto doplňků.

LeagooElite1_displej_4LeagooElite1_displej_5LeagooElite1_displej_6LeagooElite1_displej_7LeagooElite1_displej_8LeagooElite1_displej_9

S mobilem si užijete poslech hudby, výstup z 3,5mm jacku do lepších sluchátek hodnotím výborně. Telefon dobře pracuje s GPS, díky podpoře LTE je surfování bleskové. Obecně k chodu a práci telefonu nemám připomínek. Co se týká výdrže, tak na jistotu je každodenní nabíjení, ale snese i více. Aktivovat se dá úsporný režim, záleží na vytížení.

Fotoaparát

16Mpx fotoaparát nefotí zrovna nejlépe, ale na běžné kvalitní fotky určitě postačí. Moc nesedí barvy a vyvážení bílé, chce to co nejlepší světlo. Posuďte sami:

LeagooElite1_foto_1LeagooElite1_foto_2LeagooElite1_foto_3LeagooElite1_foto_4

Leagoo Elite 1 – ukázkové video

Závěr

Telefon je za cenu 6 tisíc korun dobrým tipem ke koupi. Vzhledově určitě zaujme, hodí se rychlý hardware a oceníte odezvu systému. Odpustit musíte anglické hlášky v menu a jen lehce nadprůměrný fotoaparát.

Reklama