Leagoo Lead 2: průměrný Android z Číny [recenze]

Reklama

Nová značka dostupných smartphonů se prezentuje modelem Lead 2, který za částku asi 3 500 Kč nabídne běžné funkce pro každodenní použití.

LeagooLead2_ao_1

Leagoo Lead 2 koupíte už za pár tisícovek a tak je zřejmé, že na něj nemůžete klást nějaké extra nároky ohledně výbavy a výkonu. Telefon se bude hodit začátečníkům s Androidem, vyloženě ničím nezklame a odvede dobrou práci. Telefon zapůjčil Dynamic Mobile.

Leagoo Lead 2

Rozměry: 145 × 71 × 7 mm, 135 g
Displej: 5″, 540 × 960 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD
Procesor, systém: 4 jádra, 1300 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1000 MB, 8000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 13 Mpx, video: 720p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Leagoo Lead 2 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Obsah balení, konstrukce

Leagoo Lead 2 si domů odnesete v designové bílo-zelené krabičce, která je plná příslušenství v podobě bílého headsetu se špunty, černé USB nabíječky s výstupem 1 A a plochého širokého USB kabelu s microUSB koncem. Bílé doplňky dost neladí s barvou telefonu, který je právě černý. Ale Lead 2 je k mání i v bílé. Kvalita sluchátek je možná dobrá, ale to nejde říct o výstupu z mobilu, ani po připojení vlastních výkonnějších sluchátek se nedočkáte dobrého poslechu s basy a dalšími složkami.

LeagooLead2_detaily_8LeagooLead2_detaily_7

Telefon po designové stránce nijak nenadchne, ani neurazí, oživení představuje stříbrná linka po bocích a designově zdůrazněné šroubky v rozích. Plastová konstrukce se dá snadno prohnout v rukách, takže i v kapse. Telefon má vepředu 5palcový IPS displej s nalepenou ochrannou folií, která dobře chytá otisky. Pod displejem se bílým světlem rozsvítí tři senzorová tlačítka, délku podsvícení ovšem nelze regulovat.

LeagooLead2_detaily_6LeagooLead2_detaily_5

Boky a zadní tenký plast jsou ovšem matné a otisky se jich netýkají, ostřejší hrany mobilu dobře padnou do ruky. Vhod přijde i optimální hmotnost 135 g, telefon se dobře schová do kapsy kalhot i do menších dlaní. Nad displejem spatříte přední kameru na hovory, už se zapomnělo na informační LED, což je škoda. Displej podporuje automatickou regulaci jasu, IPS technologie zajistí dobrý obraz a něco uvidíte i na slunci. Nižší rozlišení není překážkou, v této cenové kategorii se s tím dá sžít snadno.

LeagooLead2_detaily_1LeagooLead2_detaily_9

Horní strana nabízí tradiční 3,5mm jack na sluchátka a microUSB konektor, spodní hrana pak nutný mikrofon a také výřz výřez na nehet k sundání zadního krytu. Pevně nacvaknutý kryt schovává opět zelenou baterii s kapacitou 2 200 mAh. Hned vedle jsou pak nad sebou umístěné sloty na dual SIM, jeden je velkost microSIM, druhý klasické velikosti.

LeagooLead2_detaily_4LeagooLead2_detaily_3

Hlasitý reproduktor pod mřížkou je dost tlumený, jeho výkon nijak neohromí, ale posloužit umí. Nad povrch vyčnívá snímač papírově 13Mpx snímače, ale výsledky tomu rozhodně neodpovídají. Snímač neumí pořádně vyvážit správně barvy, podívejte se na ukázkové fotografie.

Hardware, sytém, funkce

Android 4.4.2 může pracovat s Leagoo launcherem, tedy upraveným prostředím, počítejte s občas anglickými hláškami v menu. Odezva systému je slušná, pracuje se 4jádrovým procesorem 1,3 GHz a 1 GB RAM. Povinné minimum zastupuje 8 GB vnitřní paměti, po spuštění nebude ani polovina pro uživatele. Mobil podporuje data maximálně rychlostí 3G, což vyhovuje nárokům většiny uživatelů takto levných Androidů.

LeagooLead2_10LeagooLead2_9LeagooLead2_8LeagooLead2_7LeagooLead2_6LeagooLead2_5

Kromě základních aplikací dostanete od výrobce odkazy na Leagoo Market pro nové motivy, nechybí volba nastavení ovládání gesty. Dobře funguje GPS navigace i organizace času s kalendářem. Tady nemá co překvapit.

LeagooLead2_1LeagooLead2_2LeagooLead2_3

Zklamáním jsou fotky, nejsou dobře zaostřené a barvy moc nesedí. Ani video ve fullHD kvalitě moc přesvědčivě nevypadá, jde o přepočítané rozlišení a tak jde o podprůměrný výsledek.

LeagooLead2_foto_3LeagooLead2_foto_4LeagooLead2_foto_2LeagooLead2_foto_1

Závěr

Jde o jeden z mnoha levných Androidů, nabízí základní funkce. Škoda informační diody a horšího fotoaparátu.

Reklama